Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie zabytkowego Pałacu Kultury w Brwinowie. Dzięki gruntownej renowacji Pałac stanie się wyjątkową atrakcją kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Brwinowa i okolic. Ponadto w budynku usytuowany będzie Gminny Ośrodek Kultury. Podczas uroczystości otwarcia odbył się koncert fortepianowy oraz zwiedzanie odrestaurowanych wnętrz Pałacu. Zachęcamy wszystkich Mazowszan do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

 

Rewaloryzacja zabytkowego Pałacu Kultury w Brwinowie

Historia Pałacu w Brwinowie sięga lat 30. ubiegłego wieku, kiedy jego właścicielami była rodzina Wierusz-Kowalskich. Na przestrzeni lat obiekt służył jako szpital polowy, a następnie stał się własnością m.in. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Teraz nadszedł czas, by wszyscy mieszkańcy Brwinowa oraz turyści skorzystali z atrakcji, jakie oferuje Zespół Pałacowy, zlokalizowany w brwinowskim parku. Rewaloryzacja Pałacu sprawiła, że Brwinów zyskał urokliwe Centrum Kulturalne usytuowane w zabytkowym Pałacu z XX wieku. Renowacja obiektu trwała cztery lata. W tym czasie nastąpiła przebudowa budynku, remont oraz adaptacja na cele kulturalne. Dzięki funduszom europejskim projekt zyskał dofinansowanie w kwocie ponad 2,9 mln zł.

 

Uroczyste otwarcie Pałacu

W minioną sobotę, 4 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, które zostało zainaugurowane koncertem fortepianowym w wykonaniu Łukasza Nagórki. Następnie goście mieli możliwość zwiedzania zabytkowych wnętrz Pałacu. Z kolei w niedzielę na terenie obiektu zorganizowano szereg atrakcji – m.in. pokaz filmów VR z okresu międzywojennego, interaktywne warsztaty tematyczne, a także animacje oraz spektakl muzyczny dla dzieci.

 

Tytuł projektu: Pałac w Brwinowie – rewaloryzacja zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na działalność kulturalną i edukacyjną

Beneficjent: Gmina Brwinów

Całkowita wartość projektu: 12 521 185,84 zł

Kwota dofinansowania: 2 954 017,18 zł

Działanie: 5.3. Dziedzictwo kulturowe

 

Zdjęcia: Urząd gminy w Brwinowie

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś