Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Powiększyła się lista miast i gmin, które wybudują na swoim terenie centra przesiadkowe „Parkuj i Jedź”. Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył pulę środków dostępnych w ramach konkursu i dzięki tej decyzji kolejnych dziewięć inwestycji zostanie wkrótce zrealizowanych.  Do wnioskodawców trafi ponad 42,6 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Kolejne parkingi przesiadkowe dla zmotoryzowanych mieszkańców Mazowsza powstaną w gminach Michałowice, Piaseczno, Wołomin, Jabłonna, Błonie, Wieliszew i Radzymin oraz na terenie Warszawy i Piastowa. Kwota dofinansowania dodatkowych 9 projektów wyniesie ponad 42,6 mln zł.

 

Przykłady projektów

Gmina Wieliszew wybuduje parking P+R przy stacji PKP Michałów-Reginów. Wnioskodawca zaplanował 64 miejsca postojowe dla samochodów, 2 miejsca przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami, pojawi się także wiata dla 25 rowerów. Teren parkingu objęty zostanie monitoringiem, będzie oświetlony i oznakowany. Dzięki budowie parkingu, mieszkańcy gminy Wieliszew chętniej będą korzystać z transportu publicznego ponieważ stacja PKP Michałów Reginów przy ulicy Kolejowej ma dogodne połączenie z Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi.  Realizacja projektu wpłynie na mniejszy ruch na drogach, czystsze powietrze, obniży też hałas.

 

Ponad 21,5 mln zł na 10 parkingów „Parkuj i Jedź”

Gmina Michałowice zrealizuje swój projekt w partnerstwie z gminą Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, gminą miastem Pruszków, miastem Sulejówek oraz Żyrardów. W tych lokalizacjach powstanie 10 parkingów typu „Parkuj i Jedź” dla 616 samochodów oraz 456 miejsc dla rowerów. Wszystkie parkingi będą zlokalizowane w bliskiej odległości od stacji kolejowych i przystanków autobusowych. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie ruchu samochodowego.

 

Budowa parkingu w Radzyminie

Dzięki środkom europejskim parking w systemie „Parkuj i Jedź” powstanie przy ul. Wiejskiej w Radzyminie. Dostępnych będzie 59 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Dla rowerzystów znajdą się 82 miejsca parkingowe. W ramach projektu utworzone centrum przesiadkowe zostanie połączone ze stacją PKP i przystankami autobusowymi. Wnioskodawca planuje, że w ciągu roku z miejsc parkingowych będzie korzystać ok. 8 tys. samochodów.

Pełna lista dofinansowanych projektów w ramach Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Podziałanie 4.3.2 „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej –„Parkingi Parkuj i Jedź’’ dostępna jest na: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/4-3-redukcja-emisji-zanieczyszczen-powietrza-poddzialanie-4-3-2-mobilnosc-miejska-w-ramach-zit-typu-projektow-rozwoj-zrownowazonej-multimodalnej-mobilnosci-miejskiej-parkingi-pa/

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2018 r. zaplanowano 23 konkursy na ok. 490 mln zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś