Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Powiększyła się lista miast i gmin, które wybudują na swoim terenie centra przesiadkowe „Parkuj i Jedź”. Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył pulę środków dostępnych w ramach konkursu i dzięki tej decyzji kolejnych dziewięć inwestycji zostanie wkrótce zrealizowanych.  Do wnioskodawców trafi ponad 42,6 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Kolejne parkingi przesiadkowe dla zmotoryzowanych mieszkańców Mazowsza powstaną w gminach Michałowice, Piaseczno, Wołomin, Jabłonna, Błonie, Wieliszew i Radzymin oraz na terenie Warszawy i Piastowa. Kwota dofinansowania dodatkowych 9 projektów wyniesie ponad 42,6 mln zł.

 

Przykłady projektów

Gmina Wieliszew wybuduje parking P+R przy stacji PKP Michałów-Reginów. Wnioskodawca zaplanował 64 miejsca postojowe dla samochodów, 2 miejsca przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami, pojawi się także wiata dla 25 rowerów. Teren parkingu objęty zostanie monitoringiem, będzie oświetlony i oznakowany. Dzięki budowie parkingu, mieszkańcy gminy Wieliszew chętniej będą korzystać z transportu publicznego ponieważ stacja PKP Michałów Reginów przy ulicy Kolejowej ma dogodne połączenie z Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi.  Realizacja projektu wpłynie na mniejszy ruch na drogach, czystsze powietrze, obniży też hałas.

 

Ponad 21,5 mln zł na 10 parkingów „Parkuj i Jedź”

Gmina Michałowice zrealizuje swój projekt w partnerstwie z gminą Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, gminą miastem Pruszków, miastem Sulejówek oraz Żyrardów. W tych lokalizacjach powstanie 10 parkingów typu „Parkuj i Jedź” dla 616 samochodów oraz 456 miejsc dla rowerów. Wszystkie parkingi będą zlokalizowane w bliskiej odległości od stacji kolejowych i przystanków autobusowych. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie ruchu samochodowego.

 

Budowa parkingu w Radzyminie

Dzięki środkom europejskim parking w systemie „Parkuj i Jedź” powstanie przy ul. Wiejskiej w Radzyminie. Dostępnych będzie 59 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Dla rowerzystów znajdą się 82 miejsca parkingowe. W ramach projektu utworzone centrum przesiadkowe zostanie połączone ze stacją PKP i przystankami autobusowymi. Wnioskodawca planuje, że w ciągu roku z miejsc parkingowych będzie korzystać ok. 8 tys. samochodów.

Pełna lista dofinansowanych projektów w ramach Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Podziałanie 4.3.2 „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej –„Parkingi Parkuj i Jedź’’ dostępna jest na: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/4-3-redukcja-emisji-zanieczyszczen-powietrza-poddzialanie-4-3-2-mobilnosc-miejska-w-ramach-zit-typu-projektow-rozwoj-zrownowazonej-multimodalnej-mobilnosci-miejskiej-parkingi-pa/

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2018 r. zaplanowano 23 konkursy na ok. 490 mln zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych