Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego kolejne 8 projektów otrzyma dofinansowanie na rozwój e-usług w administracji publicznej i kulturze. Inwestycje będą realizowane na terenie gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Łącznie w konkursie wsparciem zostało objętych 11 projektów na których realizację przeznaczono ponad 12,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Inwestycje w rozwój technologii informatycznych w instytucjach publicznych na Mazowszu to ważny obszar programu regionalnego.  Zdalne świadczenie usług drogą elektroniczną poprawia efektywność pracy poprzez łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do informacji. Ponadto rozwój informatyzacji umożliwia lepszy dostęp do usług publicznych osobom niepełnosprawnym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mieszkańcy mogą liczyć na sprawniejszą i skuteczniejszą obsługę w urzędach, szpitalach, przychodniach, instytucjach kultury, szkołach czy placówkach edukacyjnych. Konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących e-usług w sektorze publicznym przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na kwotę ponad 8,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 trafi do kolejnych ośmiu beneficjentów: Gminy Michałowice, Miasta Otwock, Państwowego Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Gminy Nadarzyn,  Gminy Miasta Pruszków, Gminy Jabłonna, Miasta Podkowa Leśna oraz do Gminy Piaseczno

Nowe e-usługi w Gminie Michałowice

Ponad 1,1 mln zł z funduszy europejskich pozwoli na wdrożenie nowych e-usług publicznych w Urzędzie Gminy Michałowice. Interesanci będą mieli dostęp do nowych usług elektronicznych m.in.: w obszarze zaopatrzenia mieszkańców i przedsiębiorców w wodę oraz rekrutacji do przedszkoli i szkół gminnych. System będzie miał kluczowe znaczenie dla usprawnienia działań administracji publicznej. Zaoferowane w ramach projektu e-usługi zapewnią mieszkańcom i przedsiębiorcom łatwiejszy dostęp do usług publicznych, zapewnią realne oszczędności budując konkurencyjną przewagę lokalnego biznesu oraz rozwijając kompetencje społeczeństwa informacyjnego.

Rozwój e-usług w Gminie Nadarzyn

Do Gminy Nadarzyn trafi ponad 1,1 mln zł wsparcia na uruchomienie nowoczesnych e-usług w Urzędzie Gminy Nadarzyn. Mieszkańcy otrzymają dostęp do wniosków, deklaracji, pism i dokumentów w wersji elektronicznej. Udostępnionych zostanie 9 nowych e-usług, które dotyczą m.in.: spraw podatkowych, opłat za wodę i ścieki, składania wniosków czy uczestniczenia w zamówieniach publicznych. W ramach projektu zostaną także zakupione licencje oraz sprzęt informatyczny. Będą również przeprowadzone szkolenia dla pracowników.

Informatyzacja Urzędu Miasta w Pruszkowie

Natomiast do Pruszkowa na realizację projektu trafi ponad 2,4 mln zł wsparcia. Inwestycja polega na poprawie dostępu do usług publicznych świadczonych elektronicznie poprzez informatyzację Urzędu Miasta w Pruszkowie i jednostek podległych. W ramach projektu zostaną udostępnione nowe e-usługi, zakupione licencje, a także będą przeprowadzone szkolenia. Dzięki wdrożeniu usług elektronicznych interesanci urzędu przy użyciu sieci Internet otrzymają dostęp do wniosków, deklaracji, pism i innych  dokumentów w wersji elektronicznej. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia zarówno liczby jak i jakości usług publicznych świadczonych elektronicznie przez urząd.

Pełna lista rankingowa dofinansowanych projektów w ramach Działania 2.1 E-usługi dostępna na:- 2.1 E-usługi – Poddziałania 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT, typ projektów: „Iinformatyzacja administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, nr. RPMA.02.01.02-IP.01-14-106/20

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś