Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim udało się zrewitalizować wiele zabytków kultury. Jednym z nich było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, które od lat korzysta ze wsparcia Unii Europejskiej. W ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 na odrestaurowanie Zespołu Pałacowo-Parkowego przeznaczono ponad 3,2 mln zł. Dzisiaj to miejsce zachwyca odwiedzających swoim niepowtarzalnym klimatem i bogatą ofertą edukacyjną. Nie zwlekaj, Sanniki to idealne miejsce do odwiedzenia na kulturalnej mapie Mazowsza.

 

Zdjęcie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach z podpisem: Fundusze europejskie pomogły w rewitalizacji zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 

Rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 Dzięki pomocy z Unii Europejskiej rozbudowano i przebudowano muszlę koncertową wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem, a także zmodernizowano zabytkowe ogrodzenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Odnowienie Zespołu oraz prace renowacyjne nad otaczającym go parkiem przyczyniły się nie tylko do zachowania dziedzictwa kulturowego, ale wpłynęły także na poszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Sannik i wszystkich Mazowszan.

 

Bogata oferta kulturalna

Jedną z głównych atrakcji Centrum są koncerty chopinowskie i inne imprezy plenerowe oraz wystawy malarskie. Europejskie Centrum Artystyczne oferuje także szereg interesujących zajęć artystyczno-edukacyjnych. Odwiedzający mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach, np. fotograficznych lub rękodzieła ludowego. Ponadto na terenie Centrum znajduje się Muzyczno-Etnograficzna Biblioteka im. Mateusza Glińskiego z bogatą kolekcją pozycji muzykologicznych. Jeśli jednak nie uda Ci się odwiedzić Chopinowskiej rezydencji osobiście, możesz wybrać się na wirtualny spacer po obiekcie ze szczegółowymi opisami oglądanych pomieszczeń i przedmiotów.

 

Więcej informacji: https://ecasanniki.pl/pl/

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego

wyprodukowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych:

 

Tytuł projektu: Poprawa dostępności do oferty kulturalnej poprzez modernizację zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowych im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Beneficjent: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Całkowita wartość projektu: 4 587 632,43 zł

Kwota dofinansowania: 3 280 168,66 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś