Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Na terenie gminy Olszewo-Borki wzrosło wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w ogólnej produkcji prądu. Projekt dotyczący montażu instalacji OZE realizowany był na terenie 29 miejscowości: Antonin, Białobrzeg Bliższy, Białobrzeg Dalszy, Chojniki, Dobrołęka, Drężewo, Grabowo, Grabówek, Kordowo, Kruki, Łazy, Mostówek, Nakły, Nowa Wieś, Nożewo, Olszewo-Borki, Przystań, Rataje, Rżaniec, Stępna Michałki, Stępna Stara, Wyszel, Zabiele-Piliki, Zabiele-Wielkie, Zabrodzie, Żebry-Chudek, Żebry-Stara Wieś, Żebry-Żabin oraz Żerań Mały.

W ramach inwestycji na budynkach mieszkalnych zamontowano łącznie 152 instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła pracujące w układzie powietrze-woda. Ponadto mikroinstalacje pojawiły się na 22 budynkach użyteczności publicznej, takich jak placówki oświatowe, świetlice, biblioteka, urząd, oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody oraz na czterech budynkach partnerów projektu tj. na obiektach ochotniczych straży pożarnych.

Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia udziału OZE w ogólnej produkcji energii na terenie gminy Olszewo-Borki oraz do redukcja gazów cieplarnianych. Podłączenie wybudowanych OZE do wewnętrznych instalacji w budynkach zmniejszyło wykorzystanie energii elektrycznej oraz cieplnej pochodzącej z konwencjonalnych źródeł. Poprzez efektywne i racjonalne gospodarowanie zasobami, realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na stan środowiska naturalnego i przyczyni się do poprawy jakości powietrza w regionie.

Galeria

Fot. Urząd Gminy Olszewo Borki

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Olszewo-Borki

Projekt:

Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w gminie Olszewo-Borki

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 4.1 Odnawialne źródła energii

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 7 046 631,04 zł

Dofinansowanie: 6 019 095,13 zł

w tym:

Wkład UE: 5 580 698,42 zł

Budżet Państwa: 1 395 174,6 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś