Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowsze, serce Polski, pełne jest niezwykłych miejsc, które czekają na odkrycie. Od malowniczych, sielskich krajobrazów po dynamicznie rozwijające się miasta. W każdym regionie znajdziecie zabytki, zachwycicie się pałacami, zamkami i pięknymi parkami. Zobacz, jak Fundusze Europejskie zmieniły Mazowsze i zaplanuj zwiedzanie z przewodnikiem „Tropy Europy”, którego wydawcą jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Grafika przedstawia napis Turystyczne Mazowsze jakiego nie znacie! Dzięki Funduszom Europejskim. W tle widać kobietę zaczytaną w przewodniku turystycznym Tropy Europy.

 

Turystyczny FEnomenEU

Na Mazowszu można odpocząć, przechadzać się bulwarami i podziwiać nurt Wisły, można także popływać kajakiem, zwiedzać na rowerze, poznawać wspaniałe zabytki czy smakować regionalne przysmaki. Wszędzie jest w miarę blisko i mnóstwo możliwości.

Dzięki funduszom europejskim wiele zabytków zostało odnowionych, zaniedbane tereny udało się zrewitalizować i stworzyć miejsca atrakcyjne dla turystów. Powstały nowe muzea, trasy rowerowe i parki historyczne.

Wakacje wciąż trwają, a nasza publikacja podpowiada, gdzie się wybrać na fascynującą podróż po Mazowszu.

Pobierz przewodnik oraz mapę, a łatwo zaplanujesz trasę. Zarówno przewodnik, jak i mapa są dostępne w dwóch wersjach językowych: po polsku i  angielsku.

 

Przewodnik 

Tropy Europy Mapa

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś