Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już jest! Zapraszamy do lektury nowego numeru Magazynu „Fundusze Europejskie na Mazowszu”. Tematem przewodnim publikacji są innowacyjne rozwiązania, które wspierają rozwój wielu obszarów – działalności biznesowej, medycyny, czy produkcji żywności. Nie zabrakło też inspirujących rozmów, tym razem w centrum uwagi znalazła się sztuczna inteligencja i jej potencjał do wykorzystania w projektach unijnych. Zapraszamy do lektury! Publikacja wydawana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępna jest również w wersji elektronicznej na stronie www.funduszenamazowszu.eu.

W najnowszym numerze:

 • Jak zaufać sztucznej inteligencji i dlaczego warto? – o tym opowiada dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, filozof, futurolog, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego.
 • Żegnaj stare! Witaj nowe – podsumowanie stanu realizacji programu regionalnego oraz założenia przyszłej perspektywy unijnej.
 • Jak wielopoziomowe zarządzanie wspiera innowacyjność Mazowsza? – projekt Cohes3ion realizowany w ramach programu Interreg Europe 2014-2020.
 • Kolory (z) natury – podwarszawski przedsiębiorca udowadnia, że żywność ze sklepowych półek może nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim być zdrowa dzięki naturalnym barwnikom.
 • Żywność pod kontrolą – jak fundusze europejskie wspierają potencjał Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie do współpracy z producentami żywności?
 • Cyfrowe roboty – automatyzacja procesów szansą na zwiększanie zysków i skalowanie biznesu
 • Turbiny szyte na miarę – nie tylko duże rzeki mogą być źródłem energii elektrycznej.
 • Cukrzyca na celowniku – profilaktyka odpowiedzią na jedno z największych zdrowotnych wyzwań współczesności.
 • Wirtualne technologie w rehabilitacji – o najnowocześniejszych rozwiązaniach wspierających leczenie małych pacjentów Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

Dodatkowo, w wersji internetowej magazynu dostępny jest artykuł o wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w biznesie.

Zapraszamy do lektury!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś