Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już jest! Zapraszamy do lektury nowego numeru Magazynu „Fundusze Europejskie na Mazowszu”. Tematem przewodnim publikacji jest podsumowanie najważniejszych informacje ostanie uzgodnień funduszy europejskich w perspektywie 2021-2027. Nie zabrakło też inspirujących rozmów, w tym temacie –  o przyszłości rozdysponowywania budżetu i jej potencjału do wykorzystania w projektach unijnych. Zapraszamy do lektury! Publikacja wydawana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępna jest również w wersji elektronicznej na stronie www.funduszenamazowszu.eu.

W najnowszym numerze:

 • Silniejsza Unia Europejka – o krótkim finansowaniu, ale długotrwałych efektach mówi dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
 • Fundusze Europejskie w nowej perspektywie – w jakim kierunku ma się przekształcać gospodarka i na jakiego typu wsparcie będą mogły liczyć firmy.
 • Pod dachem i na dachu – rodzinne przedsiębiorstwo Skylark Polska, znalazło rozwiązanie jak połączyć zalety kampera, przyczepy kempingowej i namiotu . Ich rozwiązanie można stosować również w bardzo niskich temperaturach (nawet do –20°C), bo jako jedyny ma zamontowane ogrzewanie postojowe
 • Bioaktywne nasiona – jak udało się wypracować w polskich warunkach innowacyjną technologię 42 stopni, wykluczającą złożoną obróbkę termiczną i mechaniczną w produktach spożywczych
 • Kocia strefa komfortu – miłośnicy kotów często nie są wielbicielami kocich mebli, ale produkty i wyroby oferowane przez mazowiecką spółkę mają szansę to zmienić
 • Innowacje w cyfrowym archiwum – bezpieczeństwo i gwarancja dostępności przechowywanych danych – nawet w przyszłości
 • Kierunek: zieleń. Jeśli planujesz podnieść komfort i wydajność pracy w firmie, pomyśl o nowoczesnych i inteligentnych rozwiązaniach technicznych z zielonym akcentem!
 • Innowacja dla włosa. Rewolucja w tworzeniu nowych kosmetyków do pielęgnacji włosów.
 • „Przewrót kopernikański” w szkole. Innowacje w edukacji powinny zawsze powstawać jako efekt pracy zespołowej, w wyniku dialogu badaczy, edukatorów i projektantów oraz we współpracy z nauczycielami i uczniami.
 • Mazowsze dwóch prędkości – jak fundusze z Programu Polski Wschodniej+ wesprą rozwój Mazowieckich regionów.

 

Dodatkowo, w wersji internetowej magazynu dostępny jest artykuł o kampanii informacyjnej #eFEktUE na Mazowszu!

 

Zapraszamy do lektury!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie euoraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newsletterafunduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś