Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Budynek „Jatek” to jeden z nielicznych obiektów zabytkowych w Ostrowi Mazowieckiej znajdujący się przy ul. Pocztowej 12. Przez wiele lat obiekt był niezagospodarowany i ulegał zniszczeniu. W ramach projektu w budynku przeprowadzono gruntowny remont, renowację i przebudowę. Obiekt wybudowany w 1903 r. całkowicie zmienił swoje przeznaczenie i służy teraz celom kulturalnym. Ostrów Mazowiecka zyskała nową przestrzeń miejską, nowe miejsca spotkań dla mieszkańców i odwiedzających.

Projekt realizowany był w partnerstwie z Ostrowskim Stowarzyszeniem „Ludzie z Pasją” z miejscowości Drewnowo-Ziemaki. W ramach przedsięwzięcia wykonano szereg prac budowlano-remontowych. Przedsięwzięcie objęło m.in.: przebudowę, remont i konserwację budynku. Obiekt wyposażono w niezbędne instalacje, sprzęt oraz meble. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Zabytkowy budynek „Jatek” stał się bardzo atrakcyjny wizualnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wnętrza zostały zmodernizowane, a nowa powierzchnia użytkowa budynku pełni funkcje m.in.: wystawiennicze, edukacyjne czy muzyczne.

Realizacja projektu przyczyniła się do odnowy unikalnego obiektu zabytkowego „Jatek” oraz do nadania mu nowych funkcji kulturalnych. W odrestaurowanym obiekcie odbywają się imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia teatralne i koncerty dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic.

Galeria

Fot. K. Chojnacki

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Miasto Ostrów Mazowiecka

Projekt:

Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 4 404 184,26 zł

Dofinansowanie UE: 3 062 672,37 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś