Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Brałeś udział w szkoleniu finansowanym z funduszy europejskich, korzystałeś z poradnictwa lub wsparcia w rozpoczęciu działalności gospodarczej? A może jako organizacja pozarządowa, ośrodek pomocy społecznej lub przedsiębiorca realizujesz lub realizowaliście projekt aktywizacji i integracji społecznej? Weź udział w konsultacjach społecznych i oceń wsparcie z EFS na rzecz włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją.

Komisja Europejska chce poznać opinie o działaniach realizowanych od 2014 roku przy pomocy środków EFS. Do udziału w internetowych konsultacjach zaproszeni są przede wszystkim mieszkańcy – niezależnie od tego czy otrzymali takie wsparcie czy też nie. Ważne będą również opinie instytucji, firm i organizacji zaangażowanych w realizację projektów dofinansowanych z EFS. Zaproszenie do uczestnictwa w konsultacjach skierowane jest także do ekspertów: osób lub organizacji, którzy mają fachową wiedzę z zakresu włączenia społecznego, ubóstwa lub dyskryminacji.

Konsultacje mają na celu podsumowanie wyników przedsięwzięć w latach 2014-2018 i wyciągnięcie wniosków pozwalających na skuteczniejsze planowanie przyszłych działań.

Udział w konsultacjach można wziąć do 19 grudnia 2019 r. przez udzielenie online odpowiedzi na pytania. Kwestionariusz w języku polskim dostępny jest na stronie: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-6547571/public-consultation_pl

Zachęcamy do aktywnego udziału!

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego
w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych