Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Brałeś udział w szkoleniu finansowanym z funduszy europejskich, korzystałeś z poradnictwa lub wsparcia w rozpoczęciu działalności gospodarczej? A może jako organizacja pozarządowa, ośrodek pomocy społecznej lub przedsiębiorca realizujesz lub realizowaliście projekt aktywizacji i integracji społecznej? Weź udział w konsultacjach społecznych i oceń wsparcie z EFS na rzecz włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją.

Komisja Europejska chce poznać opinie o działaniach realizowanych od 2014 roku przy pomocy środków EFS. Do udziału w internetowych konsultacjach zaproszeni są przede wszystkim mieszkańcy – niezależnie od tego czy otrzymali takie wsparcie czy też nie. Ważne będą również opinie instytucji, firm i organizacji zaangażowanych w realizację projektów dofinansowanych z EFS. Zaproszenie do uczestnictwa w konsultacjach skierowane jest także do ekspertów: osób lub organizacji, którzy mają fachową wiedzę z zakresu włączenia społecznego, ubóstwa lub dyskryminacji.

Konsultacje mają na celu podsumowanie wyników przedsięwzięć w latach 2014-2018 i wyciągnięcie wniosków pozwalających na skuteczniejsze planowanie przyszłych działań.

Udział w konsultacjach można wziąć do 19 grudnia 2019 r. przez udzielenie online odpowiedzi na pytania. Kwestionariusz w języku polskim dostępny jest na stronie: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-6547571/public-consultation_pl

Zachęcamy do aktywnego udziału!

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego
w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś