Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Obwodnica śródmiejska w Wyszkowie jest łącznikiem Drogi Krajowej nr 62 i trasy S8. Nowy odcinek drogi jest  kluczowym elementem węzła komunikacyjnego, ułatwia też dostęp do dzielnicy przemysłowej miasta. Dzięki tej inwestycji z centrum miasta został wyeliminowany ciężki transport samochodowy. Wpłynęło to na poprawę  bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Wyszkowa.

W ramach projektu wybudowano odcinek drogi  o dł. 1,8 km drogi głównej wraz z drogami serwisowymi, z zatokami autobusowymi, ciągami pieszo-rowerowymi i estakadą nad torami kolejowymi. Nowy odcinek drogi rozpoczyna się od ronda przy ul. Leśnej w Wyszkowie, biegnie przez posesje w kierunku torów kolejowych, następnie przecina linię kolejową Warszawa – Ostrołęka (wiadukt) i kończy się na ul. Białostockiej oraz drodze gminnej Gminy Brańszczyk.

Realizacja projektu przyczyniła się do ograniczenia emisji hałasu i poprawy jakości powietrza atmosferycznego. Inwestycja wpłynęła na usprawnienie układu komunikacyjnego i dostępność do głównych szlaków transportowych, m.in. poprawiła spójność regionalną sieci drogowej z siecią TEN-T. Z efektów projektu będą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy, osoby przejeżdżające przez ten teren oraz turyści.

Galeria

Fot. Gmina Wyszków

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Wyszków

Projekt:

Budowa obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa – etap III i IV  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 7.1 Infrastruktura drogowa

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 32 773 882,13 zł

Dofinansowanie UE: 17 565 983,08 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś