Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pandemia ujawniła przepaść pomiędzy mitem smart city, a rzeczywistym funkcjonowaniem miasta. Na jakie wyzwania pandemiczne powinno odpowiedzieć inteligentne miasto? Jak kształtować miasto za pomocą zaawansowanych technologii? W jaki sposób badać potrzeby mieszkańców, jak sprawić by lepiej im się żyło? Na te wszystkie pytania odpowiedzieli eksperci podczas debaty: „Nowa spółdzielczość – innowacja społeczna szansą na rozwój smart city”. Ponadto dowiesz się jaką rolę w rozwoju smart city ma do odegrania ekonomia społeczna, jak powinna wyglądać współpraca w kierunku rozwoju nowej spółdzielczości oraz jaka technologia stanowiłaby odpowiedź na potrzeby miast i społeczności. Czy spółdzielczość może być szansą na rozwój miast? Jakich innowacji społecznych potrzebuje inteligentne miasto? Zapraszamy do obejrzenia debaty!

 

Baner promujący debatę pt. "Nowa spółdzielczość - innowacja społeczna szansą na rozwój smart city". Zdjęcie przedstawia uczestników debaty.

O roli spółdzielczości w inteligentnym mieście dyskutowali:

  • Daniel Prędkopowicz, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Fundacji Fundusz Współpracy;
  • Joanna Erbel, Liderka klubu samorządowego w CoopTech Hub, socjolożka, działaczka miejska;
  • Karolina Cyran-Juraszek, Ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego;
  • dr Dorota Sikora-Fernandez, Adiunkt w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego.

Dyskusję prowadził Wojciech Bielecki, CoopTech Hub.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

https://www.youtube.com/watch?v=9f6PZWnjwdU&ab_channel=ForumRozwojuMazowsza

O wydarzeniu

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.  Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (FacebookLinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane są relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś