Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W jaki sposób okres ograniczenia działalności kulturalnej wpłynął na jej odbiorców i twórców? Z jakimi wyzwaniami mierzą się lokalni działacze kultury, a z jakimi przedstawiciele teatru czy branży filmowej? Co zmieniło się na poziomie relacji artysta-widz? Jak uczelnie artystyczne mogą poradzić sobie z wyzwaniem kształcenia przyszłych twórców? A także czy filmowiec jest w stanie tworzyć swoje dzieła wyłącznie na potrzeby platform streamingowych? O tym rozmawiali eksperci debaty „Kultura realna czy wirtualna”, która odbyła się podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

 

Baner promujący debatę „Kultura realna czy wirtualna?”

 

Sektor kultury należał do najmocniej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Dlatego często mówi się o nim jako „pierwszym do zamknięcia, a ostatnim do otwarcia”, pomijając negatywne konsekwencje dla odbiorców i samych twórców. Czy wyobrażamy sobie świat w którym dostęp do kultury ogranicza się wyłącznie do internetowych form? O tym dyskutowali:

 

  • Andrzej Seweryn, Dyrektor Naczelny Teatru Polskiego;
  • Magdalena Łazarkiewicz, Reżyser, Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej;
  • Edyta Markiewicz-Brzozowska, Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury;
  • Magdalena Ulejczyk, Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury.

 

Dyskusję prowadziła Sylwia Maksim-Wójcicka Kierownik Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Kultury i Rewitalizacji w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

(relacja dostępna jest z napisami)

Zapraszamy również do zapoznania się z raportami na temat sytuacji sektora kultury w związku z pandemią COVID-19 przygotowanymi przez Mazowiecki Instytut Kultury: “Re(animacja) kultury w okresie pandemii” oraz “Instytucje kultury w okresie pandemii”.

 

O wydarzeniu

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.  Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (FacebookLinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane są relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś