Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 22-28 maja świętujemy Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego. To niezwykle ważny obszar wsparcia Unii Europejskiej, który nie powinien być pomijany w dyskusji publicznej. Zdrowie psychiczne jest równie istotne, jak zdrowie fizyczne. Temat tegorocznej IV edycji dotyczy troski o zdrowie psychiczne społeczeństwa. Dzięki funduszom europejskim zrealizowano wiele inicjatyw na rzecz poprawy zdrowia psychicznego Mazowszan. Poznaj wybrane projekty, które wspierają pacjentów, a także podnoszą świadomość społeczną w tym zakresie.

 

Na grafice znajduje się hasło: Obchodzimy Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego. W tle kobieta z uniesionymi do góry rękami na tle przyrody i zachodzącego słońca.

 

Fundusze Europejskie wspierają inicjatywy na rzecz zdrowia psychicznego

 

Unia Europejska dostrzega ogromną rolę zdrowia i dobrostanu psychicznego w funkcjonowaniu społeczności. Dzięki wsparciu funduszy unijnych udało się zrealizować wiele działań w tym obszarze. Jednym z przykładów tego typu projektów było utworzenie nowej siedziby Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica. Dzięki uzyskanemu wsparciu osoby z zaburzeniami zdrowia psychicznego, a także osoby zmagające się z uzależnieniami mogą leczyć się w nowocześnie zaprojektowanym szpitalu psychiatrycznym ze strefami do terapii i wypoczynku. Pacjenci mają również możliwość korzystania z okazałego ogrodu, stanowisk do tenisa stołowego czy gry w szachy oraz sal sportowych. Ponadto wiele ze zrealizowanych projektów społecznych, skierowanych od uczniów bądź osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, umożliwiało korzystanie ze wsparcia psychologa bądź pedagoga.

 

Kontynuacja działań na rzecz zdrowia psychicznego w ramach FEM 2021-2027

 

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację działań na rzecz poprawy zdrowia psychicznego mieszkańców Mazowsza. Przewidziana jest pomoc dla pracodawców i pracowników w celu poprawy zdrowia w pracy, z uwzględnieniem m.in. profilaktyki wypalenia zawodowego. Fundusze Europejskie wspomogą także rekrutację, powrót do pracy czy też jej utrzymanie osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś