Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

12. Forum Rozwoju Mazowsza poświęcone jest roli Unii Europejskiej w rozwoju województwa mazowieckiego. Przez 18 lat członkostwa w UE, zmiany w swojej okolicy widzi każdy mieszkaniec Mazowsza. Do regionu trafiło ponad 19 miliardów złotych, które umożliwiły realizację przeszło 14 tysięcy projektów. Dlatego podczas Forum, uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych środowisk i wysłuchać 18 debat. Tematy dyskusji będą dotyczyły m.in. zdrowia, innowacji w medycynie, a także wyzwań, jakie jeszcze są do zrealizowania w opiece medycznej. Do debaty zaprosiliśmy znamienitych ekspertów, którzy będą szukali odpowiedzi na wyzwania cywilizacyjne. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

Grafika jest zaproszeniem na Debatę Progres czy regres? Wyzwania i trendy w opiece medycznej. 6 grudnia 2022 13:10-14:00. Obok tekstu jest zdjęcie, które przedstawia popiersie lekarza w ubraniu medycznym, z kieszeni wystaje stetoskop.

 

Wyzwania i trendy w opiece medycznej

Debata pt. „Progres czy regres”? Wyzwania i trendy w opiece medycznej odbędzie 6 grudnia w godzinach 13:10-14:00. Jak wykorzystujemy osiągnięcia współczesnej medycyny? Z jakimi wyzwaniami mierzymy się w zakresie diagnostyki i leczenia pacjentów? Czy mazowieckie szpitale zrobiły krok do przodu i wykorzystują innowacyjne metody leczenia, czy jednak są ograniczenia w rozwoju placówek medycznych? Takie tematy poruszą przedstawiciele mazowieckich szpitali.

Do udziału zaprosiliśmy prof. dr hab. n. med. Artura Mamcarza Kierownika III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym, mgr inż. Pawła Rafała Natkowskiego, Dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, mgr inż. Andrzeja Kamasę, Dyrektora Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz mgr Stanisława Kwiatkowskiego, Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Debatę poprowadzi prof. ALK dr hab. Katarzyna Kolasa, Kierownik Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Rejestracja online

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na Forum Rozwoju Mazowsza przez stronę www.forumrozwojumazowsza.pl i wysłuchania debaty. Dodatkowo będzie transmisja online na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/events/603153571017662/

 

Fundusze Europejskie w perspektywie 2014-2020

Fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wspierają służbę zdrowia w kilku obszarach. Tylko na doposażenie szpitali w specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki i leczenia pacjentów skierowano ponad 730 mln zł. Inwestycje objęły tak ważne dziedziny jak kardiologię, onkologię, chirurgię, urologię. Realne wsparcie otrzymały także oddziały intensywnej terapii, czy bloki operacyjne. Dodatkowo placówki medyczne skorzystały z pomocy finansowej w zakresie informatyzacji i wprowadzania e-usług, realizacji programów zdrowotnych, ale też termomodernizacji budynków szpitalnych.

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Kolejna perspektywa finansowa to szansa na jeszcze większe dofinansowanie sektora medycznego. Dedykowany temu obszarowi Priorytet V. Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu pozwoli zrealizować inwestycje zgodne z ramami strategicznymi Zdrowa Przyszłość, a także Mapą Potrzeb Zdrowotnych oraz Wojewódzkim Planem Transformacji dla województwa mazowieckiego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś