Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jak fundusze unijne wspierają rozwój Mazowsza? Między innymi tego dotyczyła „Debata studencka – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie ze studentami Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbyło się 18 maja na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Debata studencka z okazji 20-lecia istnienia samorządu województwa mazowieckiego poświęcona była tematyce innowacyjności, kultury, ale też budowania wizerunku. W gronie ekspertów byli m.in. Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, aktor Emilian Kamiński, aktor i fundator Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej” Olgierd Łukaszewicz i dziennikarz Jakub Stefaniak. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć oczywiście zagadnienia wpływu funduszy unijnych na rozwój regionu. O swoich doświadczeniach opowiedzieli: Grzegorz Pyłko Dyrektor ds. Produkcji w firmie Kross S.A., Łukasz Kapczyński Burmistrz Glinojecka, Artur Pozorek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Jakub Gwoździk Dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie, Agnieszka Gorczyca Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu i Jacek Wiśniewski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych. Rozmowę poprowadziła Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Na pewno każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która skorzystała z funduszy unijnych. Nie może być inaczej. W końcu od wejścia Polski do Unii Europejskiej na Mazowszu zrealizowano ponad 9 tys. projektów z prawie 15 mld zł dofinansowania. Są to zarówno inwestycje w powstawanie i rozwój firm, kulturę, turystykę, transport, jak również edukację i integrację społeczno-zawodową  – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora w MJWPU.

Efekty unijnego wsparcia widać w całym województwie. Należą do nich m.in.:

  • Ponad 150 tys. przeszkolonych osób dorosłych,
  • Ponad 50 tys. osób z wsparciem w integracji społeczno-zawodowej,
  • 1,3 tys. km wybudowanych lub przebudowanych dróg,
  • Ponad 150 nowych lub zmodernizowanych obiektów kulturalnych,
  • Lotnisko w Modlinie, z którego co roku korzysta kilka milionów mieszkańców,
  • Kilkadziesiąt szpitali i ośrodków medycznych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do leczenia pacjentów.

Dowiedz się więcej z prezentacji Jak_fundusze_unijne_rozwijają_Mazowsze

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych