Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jak fundusze unijne wspierają rozwój Mazowsza? Między innymi tego dotyczyła „Debata studencka – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie ze studentami Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbyło się 18 maja na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Debata studencka z okazji 20-lecia istnienia samorządu województwa mazowieckiego poświęcona była tematyce innowacyjności, kultury, ale też budowania wizerunku. W gronie ekspertów byli m.in. Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, aktor Emilian Kamiński, aktor i fundator Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej” Olgierd Łukaszewicz i dziennikarz Jakub Stefaniak. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć oczywiście zagadnienia wpływu funduszy unijnych na rozwój regionu. O swoich doświadczeniach opowiedzieli: Grzegorz Pyłko Dyrektor ds. Produkcji w firmie Kross S.A., Łukasz Kapczyński Burmistrz Glinojecka, Artur Pozorek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Jakub Gwoździk Dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie, Agnieszka Gorczyca Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu i Jacek Wiśniewski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych. Rozmowę poprowadziła Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Na pewno każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która skorzystała z funduszy unijnych. Nie może być inaczej. W końcu od wejścia Polski do Unii Europejskiej na Mazowszu zrealizowano ponad 9 tys. projektów z prawie 15 mld zł dofinansowania. Są to zarówno inwestycje w powstawanie i rozwój firm, kulturę, turystykę, transport, jak również edukację i integrację społeczno-zawodową  – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora w MJWPU.

Efekty unijnego wsparcia widać w całym województwie. Należą do nich m.in.:

  • Ponad 150 tys. przeszkolonych osób dorosłych,
  • Ponad 50 tys. osób z wsparciem w integracji społeczno-zawodowej,
  • 1,3 tys. km wybudowanych lub przebudowanych dróg,
  • Ponad 150 nowych lub zmodernizowanych obiektów kulturalnych,
  • Lotnisko w Modlinie, z którego co roku korzysta kilka milionów mieszkańców,
  • Kilkadziesiąt szpitali i ośrodków medycznych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do leczenia pacjentów.

Dowiedz się więcej z prezentacji Jak_fundusze_unijne_rozwijają_Mazowsze

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś