Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

 

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru magazynu „Fundusze Europejskie na Mazowszu”. A w nim m.in. wywiad z Bartłomiejem Balcerzykiem, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce o historii i przyszłości Unii Europejskiej.

Pokazujemy kolejne ciekawe unijne inwestycje na Mazowszu. Zobaczcie jak wyglądają i jakie obecnie spełniają funkcje odnowione zabytki: oficyna dworska w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Pałac Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim, czy też pałacyk Dittricha, w którym działa Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Przeczytasz także o tym, jak dzięki funduszom europejskim opracowano prototypu humanoidalnego robota do obsługi klienta oraz jak wsparcie z UE przyczyniło się do opracowania innowacyjnego ekstraktu z grejfruta, który zdobył uznanie konsumentów na całym świecie.

Co łączy warszawskie metro, zaporę Alqueva na rzece Gwadiana w Portugalii z linią szybkiej kolei Madryt–Barcelona oraz zakładem utylizacji odpadów w Alexandroupolis w Grecji? Dowiesz się z artykułu na temat jubileuszu Funduszu Spójności.

Unia Europejska od lat wpływa na rozwój naszego regionu. Dzięki dofinansowaniu zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. W magazynie zapraszamy do zapoznania się z projektami zgłoszonymi do konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023, a także do głosowania, gdyż to  od głosów oddanych na stronie www.liderzmian.eu zależeć będą wyniki konkursu podsumowującego ostatnie lata realizacji programu regionalnego.

 

Życzymy miłej lektury!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś