Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie pomogły wyposażyć i zmodernizować oddział kardiologiczny oraz oddział chorób wewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Pacjenci zmagający się z chorobami, mogą liczyć na dobrą diagnostykę i profesjonalne leczenie. Nie muszą jeździć do oddalonych od miejsca zamieszkania ośrodków. Realizacja projektu była możliwa przy wsparciu środków z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Grafika przedstawia napis Nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony dla szpitala w Wyszkowie pomaga w diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych. To realne działania Unii Europejskiej!  W tle widać oddział szpitalny.

Kolejny szpital na Mazowszu może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą, dobrym sprzętem, bezpieczeństwem pacjentów oraz kompleksowym leczeniem wielu chorób.  SPZZOZ w Wyszkowie zadbał o swoich podopiecznych i dzięki funduszom europejskim zrealizował projekt dotyczący zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, a także przystosowania pomieszczeń szpitalnych. Obecnie mieszkańcy regionu ostrołęckiego mają do dyspozycji zmodernizowane oddziały: kardiologiczny oraz chorób wewnętrznych. Poprawiła się więc dostępność do leczenia, a pacjenci w komfortowych salach przechodzą czas hospitalizacji. Osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami mają zapewnione udogodnienia takie jak np. winda, przystosowane toalety czy sterowane łóżka.

Sprzęt medyczny kupiony w ramach projektu wykorzystywany jest w obszarze kardiologii i onkologii. Dodatkowo, szpital prowadzi działania konsolidacyjne oraz opieki koordynowanej. Polega to na współpracy z pobliskimi placówkami medycznymi takimi jak: Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920r w Radzyminie, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Bogumiła Czaplicka, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Sławomir Majewski,  NZOZ Wiaczesław Gryszkiewicz w Zabrodziu, NZOZ lek. med. Agnieszka Mickiewicz-Maciejewska oraz NZOZ Przychodnia Lekarska w Brańszczyku.

Warto podkreślić, że realizacja projektu nie wpłynęła negatywnie na środowisko. Fundusze Europejskie sprawiły, że w wyszkowskim szpitalu więcej osób znajduje pomoc, diagnostyka jest pogłębiona, a leczenie kompleksowe.

Tytuł projektu: Poprawa jakości życia mieszkańców subregionu ostrołęckiego poprzez doposażenie SPZZOZ w Wyszkowie w zakresie infrastruktury szpitalnej służącej diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych oraz onkologicznych

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

Całkowita wartość projektu: 14 392 151,56 zł

Kwota dofinansowania UE: 5 282 362,12 zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

 

Foto: SPZZOZ Wyszków

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych