Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Edukacja to jeden z kluczowych obszarów wsparcia Unii Europejskiej. Dzięki otrzymanej pomocy w mazowieckich placówkach wdrożono nowoczesne rozwiązania dydaktyczne. W dwóch Szkołach Podstawowych na warszawskim Targówku odbył się szereg dodatkowych zajęć edukacyjnych, m.in. z języka polskiego jako obcego, matematyki oraz bezpieczeństwa w sieci. Z kolei w gminie Żabia Wola uczniowie mieli możliwość skorzystania z takich zajęć jak m.in.: Laboratorium Przyrodnicze, przedsiębiorczość czy zajęcia z języka angielskiego. Ponadto Szkoły doposażono w niezbędny sprzęt i materiały dydaktyczne, zachęcające uczniów do nauki. Zobacz, jak wiele zmieniło się w mazowieckich szkołach dzięki funduszom europejskim!  

Na grafice znajduje się hasło: Nowoczesna edukacja na Mazowszu – realne korzyści dla uczniów dzięki Funduszom Europejskim! Obok zdjęcie grupy młodych, uśmiechniętych osób z zeszytami, laptopem.

 

Dogodne warunki kształcenia dzięki pomocy z Unii Europejskiej

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w wielu mazowieckich szkołach znacząco wzrósł poziom kształcenia. Uczniowie zyskali możliwość korzystania z bogatej oferty edukacyjnej, rozwijania swoich kompetencji oraz przygotowywania się do wyboru przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Nowoczesne narzędzia edukacyjne zachęcają dzieci i młodzież do nauki i rozwijania swoich zainteresowań.

 

Innowacyjna edukacja na warszawskim Targówku

Do szkół, które skorzystały z pomocy Unii Europejskiej należy Szkoła Podstawowa nr 84 oraz Szkoła nr 58, znajdujące się na warszawskim Targówku. Uczniowie mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty zajęć dodatkowych, w tym zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, informatyki, a także z zajęć języka angielskiego prowadzonych metodą komunikacji oraz języka polskiego dla dzieci obcojęzycznych. W szkołach odbyły się także warsztaty kreatywności oraz zajęcia reedukacyjne.  Ponadto w ramach projektu doposażono pracownie informatyczne oraz matematyczne w innowacyjny sprzęt edukacyjny, w tym tablety hybrydowe. Uczniowie mają również możliwość korzystania z plansz interaktywnych do nauki matematyki oraz narzędzi do nauki metodą eksperymentu.

 

Szkoła Talentów w gminie Żabia Wola

Ze wsparcia funduszy europejskich skorzystała także Szkoła Podstawowa w im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie. W placówce odbyły się dodatkowe zajęcia rozwijające dla uczniów. Szkoła pozyskała także nowoczesny sprzęt edukacyjny i pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczej, matematycznej, biologicznej, chemicznej, fizycznej oraz informatycznej. Dzięki zakupionym sprzętom uczniowie mają możliwość korzystania z monitorów interaktywnych czy tablic multimedialnych. W ramach projektu odbyły się m.in. zajęcia matematyczne, a także Laboratorium Kodowania, Laboratorium Przyrodnicze oraz zajęcia z języka angielskiego. Zorganizowano również zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz bilateralne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ponadto z możliwości podniesienia kwalifikacji mogli skorzystać również nauczyciele.

Podjęte działania znacząco podniosły poziom edukacji w regionie. Uczniowie zyskali możliwość uczestnictwa w rozwijających zajęciach edukacyjnych, a placówki zostały doposażone w innowacyjne pomoce dydaktyczne.

 

Tytuł projektu: Innowacyjna edukacja w szkołach na Targówku

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Całkowita wartość projektu: 368 682,50 zł

Kwota dofinansowania: 294 946 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

 

Tytuł projektu: Szkoła talentów w Józefinie w Gminie Żabia Wola

Beneficjent: Gmina Żabia Wola

Całkowita wartość projektu: 405 092,50 zł

Kwota dofinansowania: 324 074 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

 

Fot. Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Targówek

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś