Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przez świat przetacza się fala cyfrowej rewolucji. To niewątpli­wa szansa na podniesienie poziomu naszego życia, która jed­nocześnie niesie ze sobą ogromne wyzwanie – czy okażemy się jedynie świadkiem, czy staniemy się aktywnym uczestni­kiem i kreatorem tego procesu?

Najbliższe lata będą kluczowe, zmienia się świadomość administracji i przedsiębiorców oraz otoczenie prawne, aby szybciej i taniej budować sieci szerokopasmowe. Sieci, któ­re są fundamentem cyfrowej przyszłości Polski. Bez odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej możemy zapomnieć o budowaniu kompetencji cyfrowych i wdrażaniu e-usług oraz wszelkich inteligentnych rozwiązań.

Ministerstwo Cyfryzacji, aby zapewnić wszystkim Polakom dostęp do szybkiego inter­netu realizuje Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC), w ramach którego budowane będą sieci dostępowe na obsza­rach, gdzie bez wsparcia publicznego żaden przedsiębiorca nie wybudowałby infrastruktury. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał rozwiązań opartych na sieciach szerokopasmowych konieczna jest współpraca wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. To dzięki współpracy i zro­zumieniu wspólnego interesu możliwy jest rozwój całego kraju i każdej lokalnej wspólnoty.

Więcej informacji przeczytasz w materiale informacyjnym Ministerstwa Cyfryzacji o zmianach prawnych jakie nastąpiły w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, plik do pobrania:

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś