Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przez świat przetacza się fala cyfrowej rewolucji. To niewątpli­wa szansa na podniesienie poziomu naszego życia, która jed­nocześnie niesie ze sobą ogromne wyzwanie – czy okażemy się jedynie świadkiem, czy staniemy się aktywnym uczestni­kiem i kreatorem tego procesu?

Najbliższe lata będą kluczowe, zmienia się świadomość administracji i przedsiębiorców oraz otoczenie prawne, aby szybciej i taniej budować sieci szerokopasmowe. Sieci, któ­re są fundamentem cyfrowej przyszłości Polski. Bez odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej możemy zapomnieć o budowaniu kompetencji cyfrowych i wdrażaniu e-usług oraz wszelkich inteligentnych rozwiązań.

Ministerstwo Cyfryzacji, aby zapewnić wszystkim Polakom dostęp do szybkiego inter­netu realizuje Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC), w ramach którego budowane będą sieci dostępowe na obsza­rach, gdzie bez wsparcia publicznego żaden przedsiębiorca nie wybudowałby infrastruktury. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał rozwiązań opartych na sieciach szerokopasmowych konieczna jest współpraca wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. To dzięki współpracy i zro­zumieniu wspólnego interesu możliwy jest rozwój całego kraju i każdej lokalnej wspólnoty.

Więcej informacji przeczytasz w materiale informacyjnym Ministerstwa Cyfryzacji o zmianach prawnych jakie nastąpiły w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, plik do pobrania:

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych