Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Gminy Żyrardów, Nadarzyn i Jabłonna dostaną w sumie 36,4 mln zł na budowę ścieżek rowerowych. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu trzech projektów z listy rezerwowej w konkursie skierowanym do samorządów z Warszawy i okolicznych gmin. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Fundusze z programu regionalnego wspierają walkę o czyste powietrze, a więc zdrowie mieszkańców. Są środki na parkingi „Parkuj i jedź”, ścieżki rowerowe, czy niskoemisyjne autobusy. Dofinansowanie uzyskały kolejne projekty dotyczące budowy ścieżek rowerowych. Tym razem fundusze trafią do gmin Żyrardów, Nadarzyn i Jabłonna. Projekty zostaną zrealizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli projektów z Warszawy i 39 okolicznych gmin. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Dofinansowanie ścieżek rowerowych na terenie Warszawy i okolicznych gmin wyniosło już ponad 330 mln zł.  To oznacza przeszło 400 km tras dla mieszkańców, a dzięki temu czystsze powietrze, mniejszy hałas i większe bezpieczeństwo na drogach – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Miasto Żyrardów wspólnie z Gminami Michałowice, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Miastem Podkowa Leśna i Pruszkowem wybudują 10,3 km tras rowerowych. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z wiat i punktów samoobsługi rowerowej. Projekt uzyskał 13,9 mln zł wsparcia z programu regionalnego. Fundusze trafią też do Gminy Jabłonna. Dzięki 15,6 mln zł powstanie tam 13 km km tras rowerowych i system wypożyczalni rowerów miejskich. W planach jest również wprowadzenie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo, takich jak strefa wolniejszej jazdy „tempo 30”, czy wymiana oświetlenia ulicznego. Gmina Nadarzyn otrzyma natomiast 6,9 mln zł. Środki pozwolą na budowę 17 km ścieżek rowerowych. Powstanie również sześć punktów „Bike&Ride”, w sumie z 60 miejscami postojowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 4.3.2 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Mobilność miejska w ramach ZIT.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś