Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 30 września 2023 roku eksperci zainteresowani oceną wniosków pod kątem wartości i zasad działania Nowego Europejskiego Bauhausu, mogą  zgłaszać się poprzez formularz dostępny na tej stronie. Nagrody dla projektów wyłonionych w konkursie, przyznawane są koncepcjom, które kierują transformacją naszego społeczeństwa, czyniąc je bardziej zrównoważonym, inkluzywnym, czyli przeznaczonym dla wszystkich i pięknym. W edycji 2023 do konkursu wpłynęło ponad 1400 zgłoszeń ze wszystkich państw członkowskich UE i Bałkanów Zachodnich.

 

Europejski Bauhaus

 

Europejski Bauhaus to inicjatywa zaproponowana przez Komisję Europejską. Jej celem jest zintegrowanie takich dziedzin jak architektura, design, sztuka i zrównoważony rozwój. Europejski Bauhaus dąży do takich rozwiązań, które łączą piękno, ekologię oraz funkcjonalność z zachowaniem zrównoważonego rozwoju w Europie. Inicjatywa Europejski Bauhaus łączy Europejski Zielony Ład z naszym codziennym życiem i przestrzenią życiową.

Kolejna edycja Europejskich Nagród Bauhausu 2024 wyłoni projekty pod kątem trzech wartości:

  • zrównoważony rozwój;
  • inkluzywność;

Dodatkowo, istotne będą trzy zasady działania: proces partycypacyjny, poziom zaangażowania oraz podejście transdyscyplinarne. Zachęcamy ekspertów zewnętrznych do zgłaszania się do oceny wniosków. Spośród osób, które zgłoszą się do oceny, Komisja Europejska wybierze członków jury oceniających wnioski finalistów i rekomendujących zwycięzców konkursu. Prace ekspertów zostaną przeprowadzone w styczniu i lutym 2024 r., a prace jury w lutym i marcu 2024 r.

Więcej informacji oraz możliwość złożenia wniosku aplikacyjnego znajduje się na stronie Komisji Europejskiej

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych