Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym Funduszom Europejskim w regionie. Tegoroczna, 11. edycja odbędzie się pod hasłem #eFEktUE i przeprowadzona zostanie wyjątkowo w formule zdalnej. W drugim dniu Forum 9 grudnia, odbędzie się debata pt. „Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city”. Rozmowa ekspertów z tego obszaru wyjaśni nam, co to jest spółdzielczość oraz przybliży sposób wpływu tejformy ruchu społeczno-gospodarczego na rozwój inteligentnych miast. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

 

Debata: Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city.

 

Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city 

Debatę poprowadzi Wojciech Bielecki, ekspert CoopTech Hub. Jego rozmówcami będą: Joanna Erbel, Liderka klubu samorządowego w CoopTech Hub, socjolożka, działaczka miejska, Daniel Prędkopowicz, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Fundacji Fundusz Współpracy, dr Dorota Sikora-Fernandez, Adiunkt w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego.  

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważnym wsparciem dla gospodarek jest tworzenie rozwiązań wykorzystujących lokalne potencjały. Jednym z nich jest spółdzielczość, która we współczesnej formie mogłaby stać się innowacją społeczną. Ale czy będzie w stanie funkcjonować w ramach idei smart city? Debata z ekspertami postara się odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowo, rozmowa gości przybliży możliwości finansowania spółdzielczości ze środków europejskich, a także wyjaśni,  jakie znaczenie ma międzysektorowa współpraca do budowy wizji rozwoju europejskich miast. Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na podane pytania oraz wzbogacić swoją wiedzę w zakresie rozwoju smart city, serdecznie zapraszamy do wysłuchania dyskusji. 

Debata odbędzie się już 9 grudnia (czwartek) w godzinach 11.10- 12.00. Serdecznie zachęcamy do jej wysłuchania na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych Forum Rozwoju Mazowsza | Facebook 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś