Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie pomogły zrealizować jedną z największych inwestycji drogowych w kończącej się właśnie perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Mowa o zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, której budowa przejmie ruch samochodowy z centrum miasta, a także umożliwi szybsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się po zachodniej części regionu warszawskiego. Dofinansowanie z UE to kwota ponad 117 mln zł. Mieszkańcy oraz kierowcy korzystający z obwodnicy nie kryją zadowolenia. 

 

Grafika przedstawia napis: Nowa obwodnica Grodziska Mazowieckiego otwarta. Nowa jakość połączeń drogowych dzięki Funduszom Europejskim. W tle zdjęcie inwestycji z lot ptaka

 

Bezpieczeństwo

Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego to projekt ważny dla rozwoju regionu, a także ułatwiający codzienne życie mieszkańcom Grodziska i okolic. Nie udałoby się osiągnąć takiego efektu, gdyby nie fundusze europejskie. Z nową drogą wiązane są duże oczekiwania, m.in. rozładowanie korków w mieście oraz możliwość omijania Grodziska Mazowieckiego przez TIR-y. Ruch tranzytowy przez miasto powinien zmniejszyć się o ok. 50 proc. Dodatkowo poprawi się  komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a sama inwestycja niewątpliwie poprawi warunki życia mieszkańców oraz wpłynie na ochronę powietrza w tej części województwa.

 

Mazowsze lepiej połączone

Jednym z obszarów wspieranych przez fundusze europejskie jest infrastruktura drogowa. Obwodnica Grodziska Mazowieckiego powstała na odcinku od węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. W ciągu tej trasy beneficjent m.in. przebudował istniejące drogi, infrastrukturę podziemną oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstały trzy duże wiadukty, przebudowano sześć skrzyżowań z drogami lokalnymi, wybudowano także kompleksowy system odwodnienia oraz bezpieczeństwa ruchu (bariery energochłonne, ogrodzenia i sygnalizacja świetlna). Inwestycja objęła także budowę chodników i dodatkowych jezdni ułatwiających dojazd do okolicznych posesji. Obwodnica liczy ponad 7 km długości.

 

Tytuł projektu: Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego w ciągu DW 579

Beneficjent: Województwo Mazowieckie

Całkowita wartość projektu: 152 397 339,79 zł

Kwota dofinansowania 117 225 117,86 zł

Działanie: 7.1 Infrastruktura drogowa

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś