Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 17-18 maja w Warszawie odbyło się Emirates & Economic Forum, czyli unikatowe w skali międzynarodowej wydarzenie mające na celu nawiązanie współpracy ekonomiczno-kulturalnej między Europą a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Podczas forum wręczono wyróżnienia Innovation Awards za działania w obszarze innowacji i tworzenia warunków do wzmacniania konkurencyjności gospodarki. Nagrodę w kategorii innowacyjna instytucja otrzymała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Emirates & Europe Economic Forum zgromadziło ponad 200 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele instytucji i organizacji takich jak: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Finansów, Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie, Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, RAK Free Trade Zone,Abu Dhabi Food Control Authority, Dubai World Trade Centre, Accountants and Auditors Association.

To wyjątkowe wydarzenie obejmowało debaty na temat biznesu, gospodarki, czy turystyki. Bardzo ważnym aspektem było zagadnienie wzmacniania transferu innowacji na rynek. Eksperci rozmawiali o możliwościach finansowania projektów realizowanych przez inwestorów polskich i zagranicznych, a także zastanawiali się, co w największym stopniu wpływa na kształtowanie się PKB. W debacie nie zabrakło odniesień do funduszy unijnych dla Mazowsza.

– Na wzmocnienie innowacyjności regionu przeznaczymy ponad 2 mld zł Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już teraz trwają konkursy o wartości około 150 mln zł. Przedsiębiorcy mogą aplikować o bony na innowacje we współpracy z naukowcami oraz środki na realizację projektów badawczo-rozwojowych. Jeszcze w tym roku rozpoczną się konkursy o fundusze na realizację prac eksperymentalnych i poszukiwanie nisz rozwojowych, a także rozwój firmowych centrów R&D. Będą też środki na wdrażanie innowacji na rynek – powiedziała Kamila Kuleska, Zastępca Kierownika Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru innowacyjności i przedsiębiorczości.

Na zdjęciu: Uczestnicy debaty „Źródła finansowania inwestycji oraz rola instytucji finansowych”

Znamy zwycięzców Innovation Awards 2016

Podczas drugiego dnia forum odbyła się gala rozdania nagród Innovation Awards, którymi uhonorowano osoby i podmioty wyróżniające się w zakresie transferu technologii i wzmacniania innowacyjności gospodarki. Decyzję o przyznaniu nagród podjęła Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Krzysztofa Opolskiego (Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego) oraz prof. dr hab. Rudy Aernout (belgijski polityk i ekonomista, wykładowca na uniwersytetach w Gandawie i Nancy).

W gronie zwycięzców Innovation Awards znalazła się Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, którą wyróżniono w kategorii innowacyjna instytucja państwowa.

Nagroda stanowi dla nas docenienie dotychczasowych działań w zakresie współtworzenia ekosystemu innowacji na Mazowszu i motywację do dalszych starań w tym obszarze. Trzeba pamiętać, że innowacyjność to nie tylko inwestycje w nowoczesną infrastrukturę, a także opracowywanie i wdrażanie innowacji produktowych, usługowych czy procesowych. To sposób myślenia i działania. Dla nas to także otwartość na dialog z innymi i otwieranie sie na nowe rozwiązania – powiedział Grzegorz Świętorecki, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na zdjęciu: Nagroda Innovation Award dla MJWPU

Poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców:

Innovation Award – Innowacyjne podejście do gospodarki

Mateusz Morawiecki – Minister Rozwoju

Innovation Award – Innowacyjna osobowość

Profesor dr hab. Jerzy M. Langer

Innovation Award – Innowacyjna instytucja finansowa

Bank Gospodarstwa Krajowego

Innovation Award – Innowacyjna firma w sektorze kosmicznym

Creotech Instruments S.A.

Innovation Award – Innowacyjna instytucja państwowa

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Innovation Award – Innowacyjny projekt chmury

Green IT Sp. z o.o.; Mariusz Goch – Prezes Zarządu

Innovation AwardInnovative development project

NAKHEEL

Innovation AwardInnovative air transport

Emirates Airlines

Innovation Award – Wspieranie innowacji

Agencja Rozwoju Przemysłu

Innovation Award – Innowacyjne podejście do nauki

Centrum Nauki Kopernik

Innovation Award – Innowacyjny system Smart metering

NMG S.A.

Innovation Award – Innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów

Spartaqs Sp. z o.o.

Innovation AwardInnovative development of tourism

RAK Free Trade Zone

Innovation Award – Innowacyjność w promowaniu Polski

Polska Organizacja Turystyczna

Na zdjęciu: Laureaci Innovation Awards 2016

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym: Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta m.st Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Organizacji Turystycznej. Organizatorem Emirates & Europe Economic Forum był Emirates & Europe Business Development Cluster oraz European Green Technology Alliance.

Więcej informacji na stronie www.eebd.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś