Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Po letnich MAZOpiknikach przyszedł czas na jesienne wydarzenia z funduszami europejskimi. Od 17 października trwa internetowe głosowanie na najlepszy projekt zdrowotny na Mazowszu. Wybieramy Lidera Ochrony Zdrowia w ramach  edycji specjalnej konkursu Lider Zmian. Początek listopada to cykl konferencji regionalnych, podczas których podsumujemy 18-lecie funduszy europejskich na Mazowszu oraz pokażemy zmiany, jakie zaszły w regionach. Natomiast 6 i 7 grudnia zapraszamy do udziału w 12. Forum Rozwoju Mazowsza. Wydarzenie podkreśli rolę Unii Europejskiej w rozwoju regionu i będzie pełne dyskusji oraz inspiracji dla beneficjentów środków europejskich. Forum to również dobra okazja, aby pokazać efekty zrealizowanych projektów i przybliżyć je mieszkańcom województwa.

Grafika od lewej strony przedstawia napis Lider Ochrony Zdrowia Głosuj na projekt do 18 listopada. Tło jest lekko niebieskie. Kolejny napis na białym tle to Forum Rozwoju Mazowsza #FEnomenUE 6-7 Grudnia 2022. Ostatni napis Cykl Konferencji Regionalnych 7-28 listopada 2022.

Głosujemy na Lidera w ochronie zdrowia

Na stronie internetowej www.liderzmian.eu  trwa głosowanie na najlepszy projekt w obszarze ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Zrealizowane inicjatywy otrzymały dofinansowanie z UE, a beneficjentami były szpitale, przychodnie, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Zachęcamy do głosowania! Mazowieccy beneficjenci zgłosili do konkursu łącznie 42 projekty w kategoriach:

 • Walka z pandemią COVID-19,
 • Diagnostyka i leczenie pacjentów (sprzęt medyczny),
 • Profilaktyka i programy zdrowotne,
 • Innowacje (e-usługi oraz innowacje).

Głosowanie internetowe rozpoczęło się 17 października i potrwa do 18 listopada 2022 r.

Cykl Konferencji regionalnych już w listopadzie

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zaprasza na osiem konferencji regionalnych. W ciekawych miejscach naszego województwa, spotkamy się z beneficjentami, którzy opowiedzą o efektach swoich wieloletnich działań, cofniemy się do początków przygody z funduszami z UE i razem z mieszkańcami podsumujemy 18 lat w Unii Europejskiej.

Harmonogram konferencji regionalnych

 • 7 listopada w Zwoleniu
 • 9 listopada w Mińsku Mazowieckim
 • 16 listopada w Konstancinie-Jeziorna
 • 17 listopada w Opinogórze Górnej
 • 18 listopada w Ostrołęce
 • 23 listopada w Mszczonowie
 • 25 listopada w Płocku
 • 28 listopada w Siedlcach
 1. Forum Rozwoju Mazowsza

6-7 grudnia to ważna data do zapamiętania. Zapraszamy na wydarzenie poświęcone funduszom europejskim. Mazowiecka Jednostka, która jest organizatorem 12 edycji Forum Rozwoju Mazowsza, zaprosiła do udziału ekspertów reprezentujących samorządy, instytucje kultury, placówki zdrowia, sektor naukowy i pozarządowy. Dodatkowo w tym roku stawiamy na młodych mieszkańców Mazowsza, dlatego część wydarzenia wypełniona będzie ofertą skierowaną do uczniów, studentów, absolwentów oraz organizacji z nimi współpracujących.

A co jeszcze w programie?

Forum to bardzo dynamiczne wydarzenie oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami w korzystaniu z funduszy europejskich, a także do dyskusji o przyszłości regionu. Już teraz zapraszamy do 3 stref tematycznych: Strefa Rozwoju Mazowsza, Strefa Zdrowia oraz Strefa Młodych. Dodatkowo planujemy inspirujące debaty z polskimi i zagranicznymi ekspertami organizowane równocześnie na dwóch scenach. Na wszystkich gości będą czekały różne aktywności, m.in. warsztaty, symulacje, gry rozwojowe, pokazy i prezentacje naszych beneficjentów, jak również interaktywna przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze zmian, jakie napędziły fundusze europejskie.

Transmisje online

Konferencje oraz Forum Rozwoju Mazowsza będą transmitowane  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu, www.forumrozwojumazowsza.pl oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook i kanale https://www.youtube.com/user/MJWPUTUBE.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś