Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wsparcie z Unii Europejskiej umożliwi konserwację ośmiu historycznych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze oraz remont i adaptację alejek zabytkowego parku Muzeum Romantyzmu. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 800 tys. zł dofinansowania. To już kolejne środki europejskie, które pomagają w odnowie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego związanego z rodem Krasińskich.  

Konserwacja nagrobków na cmentarzu w Opinogórze

W ramach prac konserwatorskich wyremontowanych zostanie osiem nagrobków. Ocieplony zostanie także dach, strop i elewacje, a elementy, które uległy przemieszczeniom, zostaną ustabilizowane. Zaplanowano również wykonanie dokumentacji opisowej i fotograficznej.

Remont i dostosowanie alejek parku w Muzeum Romantyzmu

Inwestycja obejmuje remont i zabezpieczenie nawierzchni istniejących alejek parkowych. W ramach zadania zostanie również zmodernizowane oświetlenie oraz wykonane będą prace pielęgnacyjne drzewostanu.

 

Tytuł projektu: Konserwacja nagrobków na cmentarzu w Opinogórze, remont alejek parkowych oraz prace pielęgnacyjne drzewostanu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Beneficjent: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Całkowita wartość projektu: 1 323 825,44 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 805 546,35 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

 

Źródło zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś