Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Aby lepiej zrozumieć Europę, należy ją bliżej poznać. Pomoże w tym nowe, multimedialne Centrum Europa Experience, które 16 czerwca zostało otwarte w centrum Warszawy. Dzięki interaktywnym narzędziom, czeka na Was fascynująca podróż po europejskich krajach, odkrywająca kulturę i różnorodność państw członkowskich. Wstęp do Centrum jest bezpłatny.

 

Fot. Parlament Europejski – Biuro w Polsce

Działalność polskiego oddziału interaktywnego Centrum Europa Experience zainaugurowało Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Centrum otwarte jest w godzinach 10:00-18:00, a zwiedzanie dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej.

Spotkanie z Europą w Warszawie

W Centrum Europa Experience w pasjonujący sposób dowiesz się, jak funkcjonuje Unia Europejska, kto tworzy Parlament Europejski, a nawet wcielisz się w rolę europosłanek i europosłów. Będąc uczestnikiem gry, sprawdzisz  jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej.

Interaktywna mapa Europy natomiast przybliży dotychczasowe osiągnięcia Wspólnoty oraz wyzwania na przyszłość. W Europa Experience dowiemy się również, jakie są priorytety UE na szczeblu krajowym i regionalnym, co UE robi dla twojego kraju i jak twój kraj angażuje się w projekt europejski. A na pamiątkę zrób sobie selfie i wyślij je na swój adres e-mail lub podziel się zdjęciem ze zwiedzającymi w innych centrach Europa Experience w całej Unii Europejskiej.

Centrum zaprasza każdego, mile są widziane wycieczki szkolne. Miejsce jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: https://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/aktualnosci/news/2023/zapraszamy-do-centrum-europa-experience-w-warszawie.html

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś