Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych była organizatorem seminarium pt. „Model IN PLUS – budowanie trwałej relacji z Beneficjentami”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestników wydarzenia przywitał Dyrektor MJWPU Mariusz Frankowski.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji wdrażających programy unijne z całego kraju np. z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, z departamentów ministerialnych czy urzędów marszałkowskich. Była to również okazja do podsumowania zrealizowanego projektu pn. „Lider zmiany – współpraca ponadnarodowa inwestycją w efektywność usług publicznych na szczeblu regionalnym”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Czym jest model IN PLUS?

To produkt współpracy ponadnarodowej, który powstał dzięki współpracy MJWPU ze Szwedzką Radą ds. EFS oraz Akademią Leona Koźmińskiego. Mazowiecka Jednostka, jako pierwsza instytucja publiczna w Polsce, wdrożyła model pracy z beneficjentami w formie bliskiej współpracy.

 

Jak usprawnić komunikację?

Uczestnicy seminarium mieli okazję poznać narzędzia np. do przeprowadzenia audytu instytucjonalnego, a także propozycje rozwiązań służących budowaniu trwałych relacji z beneficjentami, np. style myślenia FRIS, które określają naturalny sposób myślenia oraz działania. FRIS pokazuje, jak najlepiej wykorzystać swoje naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym.

O rozwiązaniach, które udało się wypracować w oparciu o wdrożony model IN PLUS w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, opowiedzieli sami uczestnicy projektu pn. „Lider zmiany”. Pracownicy przedstawili swoje opinie i zaprezentowali rozwiązania będące efektem udziału w projekcie. Są to program Mazovik 1.0, System Okresowej Oceny Pracowniczej, rekomendacje kadrowe, prawno-organizacyjne, techniczne i lokalowe czy działania uwzględniające czytelny język w urzędzie „Prosto i kropka”.

Więcej o Modelu IN PLUS znajduje się na:

http://bip.mazowia.eu/g2/oryginal/2019_03/05a1ea2637127aaa5be317f91d2781bd.PDF

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś