Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu

Pomysł stworzenia mobilnego żyroskopu narodził się w Centrum Terapeutycznym UniqueCentrum na warszawskiej Białołęce. Na oko przypomina kolorową huśtawkę, ale nie służy do zabawy. Urządzenie stymuluje układ przedsionkowy i może być wykorzystywane w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Prototyp opracowano i wykonano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Żyroskop w przyszłości ma posłużyć do terapii psychoruchowej w pozycji siedzącej dzieci w wieku powyżej 3 lat i o różnym poziomie niepełnosprawności. Jest bezpieczny dla rehabilitowanego, bo wszystkie części ruchome ma zabudowane. Zaprojektowano go tak, by nie zabierał dużo miejsca, dzięki czemu można go przenosić i transportować. Może być używany w domu lub w centrum rehabilitacji. Jego obsługa nie wymaga specjalnych kwalifikacji, więc z łatwością mogą się tym zająć rodzice czy opiekunowie dziecka, stając się dodatkowymi terapeutami swoich podopiecznych.

Więcej informacji o projekcie w biuletynie „Fundusze Europejskie na Mazowszu” nr 1/2018

Informacje szczegółowe o projekcie

Beneficjent:

UniqueCenter Olga Hawryluk

Projekt:

Mobilny żyroskop jako innowacyjne rozwiązanie dla skutecznej rehabilitacji dzieci z upośledzeniem psychoruchowym

Działanie:

1.2  Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu:

125 tys. zł

Wkład UE:

87 tys. zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych