Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu

Pomysł stworzenia mobilnego żyroskopu narodził się w Centrum Terapeutycznym UniqueCentrum na warszawskiej Białołęce. Na oko przypomina kolorową huśtawkę, ale nie służy do zabawy. Urządzenie stymuluje układ przedsionkowy i może być wykorzystywane w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Prototyp opracowano i wykonano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Żyroskop w przyszłości ma posłużyć do terapii psychoruchowej w pozycji siedzącej dzieci w wieku powyżej 3 lat i o różnym poziomie niepełnosprawności. Jest bezpieczny dla rehabilitowanego, bo wszystkie części ruchome ma zabudowane. Zaprojektowano go tak, by nie zabierał dużo miejsca, dzięki czemu można go przenosić i transportować. Może być używany w domu lub w centrum rehabilitacji. Jego obsługa nie wymaga specjalnych kwalifikacji, więc z łatwością mogą się tym zająć rodzice czy opiekunowie dziecka, stając się dodatkowymi terapeutami swoich podopiecznych.

Więcej informacji o projekcie w biuletynie „Fundusze Europejskie na Mazowszu” nr 1/2018

Informacje szczegółowe o projekcie

Beneficjent:

UniqueCenter Olga Hawryluk

Projekt:

Mobilny żyroskop jako innowacyjne rozwiązanie dla skutecznej rehabilitacji dzieci z upośledzeniem psychoruchowym

Działanie:

1.2  Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu:

125 tys. zł

Wkład UE:

87 tys. zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych