Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Misja gospodarcza dla polskich przedsiębiorców i startupów do Indii – współpraca Miasta z MSZ jako przygotowanie do projektu „Promocja gospodarcza WOF Expo” w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W dniach 5-6 października 2015 w stolicy indyjskiego stanu Karnataka – Banglore – odbędzie się druga edycja Forum Gospodarczego Indie – Europa Centralna”, w którym Polska ma status kraju partnerskiego. Jest to doskonała okazja do zintensyfikowania polsko-indyjskich kontaktów biznesowych. Podsekretarz Stanu w MSZ Pani Katarzyna Kacperczyk złoży wizytę w Banglore i weźmie udział w Forum. Imprezą towarzyszącą wizyty Pani Podsekretarz będzie misja gospodarcza zorganizowana dla polskich przedsiębiorców. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się do nas z prośbą, aby zachęcić przedsiębiorców i startupy do udziału w tym przedsięwzięciu. Zorganizowane zostaną panele tematyczne oraz spotkania z reprezentantami indyjskich przedsiębiorców odpowiadające profilowi polskich firm biorących udział w misji.

W załączeniu ramowy program, który będzie na bieżąco aktualizowany na stronie www.icebf.in

Wiodącymi sektorami Forum będą: IT i ITES, infrastruktura miast, zielone technologie, przemysł farmaceutyczny, R&D, przemysł rolno-spożywczy i przetwórstwo, przemysł samochodowy i turystyka.

MSZ szczególnie zachęca do udziału spółki technologiczne z różnych branż, nie tylko IT, co umożliwi budowanie wizerunku Polski przez pryzmat tego najdroższego kapitału jakim jest kapitał intelektualny. W przekonaniu MSZ Polska ma duże osiągnięcia w tym zakresie, a zarazem znakomite perspektywy rozwoju.

Przedstawiciele polskich przedsiębiorstw pokrywają we własnym zakresie koszty przelotów oraz zakwaterowania. Osobami koordynującymi wizytę w MSZ są pan Zygmunt Langer (e-mail: zygmunt.langer@msz.gov.pl telefon: 22 5239324) oraz pani Monika Izydorczyk (monika.izydorczyk@msz.gov.pl telefon: 22 523 78 99).

Wydział Promocji Gospodarczej w Biurze Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego rozpoczął współpracę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw jako przygotowanie do realizacji projektu „Promocja gospodarcza WOF Expo”.

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś