Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zakończył się jeden z pierwszych naborów wniosków o dofinansowanie z programu RPO WM na lata 2014-2020. W ramach konkursu z Poddziałania 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza – typ projektów e-zdrowie w systemie MEWA 2.0  zostało złożonych 105 wniosków  na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania 283,8 mln zł.

Przypominamy, że do wsparcia z funduszy europejskich kwalifikują się wyłącznie podmioty lecznicze, działające w publicznym systemie ochrony zdrowia – posiadające kontrakt z NFZ. Działania objęte projektem powinny opierać się  na wdrożeniu elektronicznej dokumentacji medycznej, dostosowującej działalność podmiotów leczniczych do znowelizowanych przepisów prawa, czy wprowadzeniu świadczenia usług on-line, takich jak np. rejestracja wizyt, elektroniczne skierowanie, elektroniczna recepta czy elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej. Na wsparcie wnioskodawców przeznaczono nieco ponad 118,5 mln zł. Zakończony właśnie nabór i ponad dwukrotnie wyższe wnioskowane dofinansowanie względem  dostępnej  alokacji już dziś wskazują na ogromne zainteresowanie i wysoki potencjał absorpcyjny mazowieckich beneficjentów. Przypominamy, że jeszcze w tym  roku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosi kolejnych 11 naborów wniosków, przeznaczając na wsparcie wnioskodawców ponad 188 mln zł. Zapraszamy do korzystania ze strony funduszedlamazowsza.eu, gdzie  publikowane są m.in.  harmonogram i założenia konkursowe na cały rok.

Lidia Krawczyk

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś