Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 20 września 2019 r. trwa 9 edycja konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, którego celem jest między innymi promowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, zwiększenie poziomu wiedzy mieszkańców województwa o rodzajach wolontariatu i obszarach pracy wolontariuszy, a także zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej. Konkurs ogłosił Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Wolontariat to idea, z którą łączą się ważne wartości, takie jak altruizm, empatia, solidarność. Doskonale wiedzą o tym wolontariusze – ludzie, którzy z potrzeby serca angażują się w niesienie pomocy potrzebującym, biednym, chorym oraz w szeroko pojętą pracę na rzecz różnych środowisk, instytucji i organizacji działających w wielu obszarach życia społecznego. Warto zatem promować tego typu postawy poprzez udział w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy oraz do osób korzystających z ich pomocy. Dodatkowo zgłoszenia mogą przesyłać podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego, a także organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami i wspierające ruch wolontariacki w Polsce.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Kogo zgłosić?

Do konkursu można zgłaszać wolontariuszy, grupy wolontariuszy lub rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Podczas oceny zgłoszonych kandydatów, brane będą pod uwagę przede wszystkim:

  • zaangażowanie,
  • innowacyjność,
  • skuteczność,
  • partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

Wyniki konkursu poznamy w terminie do 25 października 2019 r. Zostaną one przesłane do Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz opublikowane na stronach: www.mazovia.pl i www.dialog.mazovia.pl.

Gdzie wysłać zgłoszenie?

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa – osobiście lub za pośrednictwem poczty lub pocztą elektroniczną na adres dialog@mazovia.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest  na stronie internetowej: http://www.dialog.mazovia.pl/wolontariat.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś