Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej po raz trzeci organizuje konkurs Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek, w którym nagrodzone zostaną kobiety z niepełnosprawnościami, a także te działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Szansę udziału w konkursie po raz pierwszy mają również panowie, którzy w tych samych kategoriach będą starać się o zdobycie tytułu Gentlemana D. Jeśli znasz odpowiednią osobę, którą warto zgłosić, nie czekaj. Kandydatów i kandydatki do konkursu można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.

 

Banner z napisem "Znasz wspaniałą kobietę z niepełnosprawnością, o której powinien dowiedzieć się świat? Zgłoś swoją kandydaturę!"

 

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). Sam konkurs zainicjowany był w 2002 roku w Katowicach przez Marka Plurę. W mazowieckiej edycji konkurs składa się z sześciu kategorii, z których pięć skierowanych jest do kobiet z niepełnosprawnościami:

– „Dobry start” (skierowana do wyróżniających się dziewcząt i kobiet w wieku od 15 do 26 lat działających w różnych obszarach),

– „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne” (dla kobiet niepełnosprawnych działających na rzecz społeczności lokalnych i ich mieszkańców w organizacjach pozarządowych lub instytucjach),

– „Życie Zawodowe” (dla kobiet pracujących zawodowo, w tym na rzecz osób wykluczonych),

– „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – ta kategoria skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

 

Banner z napisem "Znasz wspaniałego mężczyznę z niepełnosprawnością, o której powinien dowiedzieć się świat? Zgłoś swoją kandydaturę!"

Cel konkursu

Konkurs Lady D. powstał, by uhonorować kobiety z niepełnosprawnościami, których działalność i postawa mogą być wzorem do naśladowania przez innych. Kandydatki do tego tytułu to kobiety nietuzinkowe, które swoim życiem podpowiadają, skąd brać siłę w walce z przeciwnościami losu. Udowadniają również, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu zamierzonych celów.

Dzięki poprzednim edycjom mogliśmy poznać niezwykłe kobiety, które dzięki swojej determinacji pomogły i nadal pomagają innym. Kandydatki oraz laureatki do tytułu Lady D. są doskonałym przykładem na to, że w dążeniu do celu nie ma takiej przeszkody, której nie można pokonać, a niepełnosprawność na pewno nią nie jest. Możliwości są kwestią przyjętej perspektywy – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

 

Pierwsza edycja Mazowieckiego Gentlemana D.

W tym roku startuje pierwsza edycja konkursu skierowana do mężczyzn – Gentleman D. Ważnym aspektem konkursu jest promowanie pozytywnego wizerunku mężczyzn z niepełnosprawnościami oraz przełamywanie krzywdzących stereotypów, które klasyfikują ich jako osoby niezdolne do uczestnictwa w pełni w życiu społecznym.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs trwa do 28 lutego 2022 r. Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie na wypełnionym formularzu konkursowym dostępnym na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Wypełnione i podpisane formularze należy dostarczyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Mazowiecka Lady D.” lub „Mazowiecki Gentleman D. 2021” osobiście lub pocztą tradycyjną do siedziby MCPS w Warszawie (ul. Grzybowska 80/82 w Warszawie). Więcej szczegółów – w tym regulamin obu konkursów dostępny jest na stronach: https://mcps.com.pl/mazowiecka-lady-d/ i https://mcps.com.pl/mazowiecki-gentleman-d/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś