Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Za nami kolejny wyjazd ze Strefą Gry o M. Tym razem odwiedziliśmy historyczne miejsce na mapie Mazowsza i trafiliśmy do Gołotczyzny, niewielkiej miejscowości w okolicach Ciechanowa, gdzie na terenie kompleksu dworkowo-parkowego mogliśmy prezentować drogę po fundusze dzięki wielkoformatowej grze Mazopolis. Okazją do spotkania Strefy Gry o M. z mieszkańcami Ciechanowa i okolic był zorganizowany tam VIII Zajazd Szlachecki, w ramach którego odbył się pokaz fechtunku i tańców dworskich oraz prezentowane były stroje szlacheckie

Atmosfera różniła się od poprzednich wyjazdów gdyż dzięki atrakcjom oferowanym w ramach Zajazdu Szlacheckiego naszą Strefę odwiedzały osoby w strojach z epoki, a rozgrywki na wielkoformatowej planszy i na stolikowych wersjach gry odbywały się przy wtórze muzyki dawnej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje udzielane przez pracownika Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ciechanowie. Można było porozmawiać nie tylko na temat możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale również uzyskać informacje o dostępnych środkach z programów krajowych.

Tym razem nasza Strefa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony osób starszych, które wykazały się wielką energią podczas rozgrywek na planszy i miały mnóstwo pytań odnośnie możliwości pozyskania funduszy na działalność Uniwersytetów III Wieku i inne rodzaje aktywizacji drzemiących w nich potencjałów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również Koło Fortuny, quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej i dotacji unijnych na Mazowszu. Dla każdego kto udzielił prawidłowych odpowiedzi i zwyciężył w rozgrywce Mazopolis rozdawane były pudełkowe wersje gry, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych osób.

Najbliższy weekend spędzamy aktywnie na Mazowszu. W sobotę 1 października ze Strefą Gry o M będziemy uczestniczyć w Płockich Targach Seniora w Orlen Arenie, a w niedzielę 2 października w Festiwalu Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wideorelacjami z poprzednich wyjazdów ze Strefą Gry o M.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś