Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Za nami kolejny wyjazd ze Strefą Gry o M. Tym razem odwiedziliśmy historyczne miejsce na mapie Mazowsza i trafiliśmy do Gołotczyzny, niewielkiej miejscowości w okolicach Ciechanowa, gdzie na terenie kompleksu dworkowo-parkowego mogliśmy prezentować drogę po fundusze dzięki wielkoformatowej grze Mazopolis. Okazją do spotkania Strefy Gry o M. z mieszkańcami Ciechanowa i okolic był zorganizowany tam VIII Zajazd Szlachecki, w ramach którego odbył się pokaz fechtunku i tańców dworskich oraz prezentowane były stroje szlacheckie

Atmosfera różniła się od poprzednich wyjazdów gdyż dzięki atrakcjom oferowanym w ramach Zajazdu Szlacheckiego naszą Strefę odwiedzały osoby w strojach z epoki, a rozgrywki na wielkoformatowej planszy i na stolikowych wersjach gry odbywały się przy wtórze muzyki dawnej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje udzielane przez pracownika Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ciechanowie. Można było porozmawiać nie tylko na temat możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale również uzyskać informacje o dostępnych środkach z programów krajowych.

Tym razem nasza Strefa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony osób starszych, które wykazały się wielką energią podczas rozgrywek na planszy i miały mnóstwo pytań odnośnie możliwości pozyskania funduszy na działalność Uniwersytetów III Wieku i inne rodzaje aktywizacji drzemiących w nich potencjałów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również Koło Fortuny, quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej i dotacji unijnych na Mazowszu. Dla każdego kto udzielił prawidłowych odpowiedzi i zwyciężył w rozgrywce Mazopolis rozdawane były pudełkowe wersje gry, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych osób.

Najbliższy weekend spędzamy aktywnie na Mazowszu. W sobotę 1 października ze Strefą Gry o M będziemy uczestniczyć w Płockich Targach Seniora w Orlen Arenie, a w niedzielę 2 października w Festiwalu Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wideorelacjami z poprzednich wyjazdów ze Strefą Gry o M.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych