Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pod koniec maja zaczynamy piknikowy sezon w różnych regionach Mazowsza. W tym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego obchodzi 25-lecie, więc zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy. Na MAZOpiknikach nie zabraknie strefy Funduszy Europejskich, którą zorganizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zapewniamy liczne atrakcje i co ważne, będziemy informować o możliwościach wsparcia w ramach nowej perspektywy FEM 2021-2027.   

Grafika przedstawia napis Strefa Funduszy Europejskich na MAZOpiknikach. W tle widać mapę Mazowsza z zaznaczonymi miejscowościami i datami MAZOpikników.

 

MAZOpikniki to cykl plenerowych imprez dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Wydarzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też edukacja, profilaktyka zdrowotna i promocja odpoczynku w naszym regionie. Mazowsze to wyjątkowe miejsce. Znajdziemy tu wiele interesujących zabytków czy malowniczych terenów pełnych zieleni i spokoju.

 

Fundusze Europejskie wspierają MAZOpikniki

Na pierwszy MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi zapraszamy już 27 maja od godz. 11.00 do miejscowości Lelis w powiecie ostrołęckim. Na terenie boiska przy ul. Szkolnej 51 pojawi się strefa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Przybliżymy mieszkańcom fenomen funduszy europejskich na Mazowszu, poinformujemy również o najbliższych konkursach. Dla najmłodszych natomiast przygotowana będzie strefa z konkursami, animacjami, malowaniem buziek, pleceniem warkoczyków.

Podczas MAZOpikniku odbędzie się jarmark z mazowieckimi wyrobami ludowymi oraz produktami regionalnymi. Dodatkowo będzie można wziąć udział w lekcjach tańca oraz zobaczyć pokazy magika, w tym pokaz dronów.

 

Zdrowie w centrum uwagi

W strefie zdrowia dostępne będą takie usługi jak: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

Atrakcją wieczoru będzie występ kabaretu  Łowcy.B.

 

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

27 maja 2023 r. – Lelis – Boisko przy ul. Szkolnej 51

15 lipca 2023 r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze, ul. Wiszniewskiego

22 lipca 2023 r. – Radom – Muzeum Wsi Radomskiej, ul. Szydłowiecka 30

26 sierpnia 2023 r. – Sierpc – Muzeum Wsi Mazowieckiej, ul. Gabriela Narutowicza 64

9 września 2023 r. – Żyrardów

23 września 2023 r. – Ciechanów – błonia Zamku Książąt Mazowieckich, ul. Zamkowa 1

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś