Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W organizowanym przez Portal Samorządowy plebiscycie marszałek Adam Struzik po raz kolejny stanął na najwyższym podium, wyraźnie wyprzedając włodarzy polskich województw. Powtórzył swój sukces z 2016 i 2018 r.

Po raz trzeci zdobyłem zaszczytny tytuł Samorządowca Roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt, szczególnie, że ostatni rok ze względu na pandemię był dla nas wszystkich, także dla samorządu wielkim wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję Państwu za głosy i zaufanie, którym mnie obdarzyliście – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

O zaszczytny tytuł Samorządowca Roku rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W pierwszej trójce najlepiej ocenianych marszałków w 2020 r znaleźli się także: Olgierd Geblewicz – marszałek województwa  zachodniopomorskiego, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego i  Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego. Wyróżnieni samorządowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki w postaci dyplomów.

 

Od blisko 6 lat na Portalu Samorządowym w dedykowanym serwisie czytelnicy mogą na bieżąco oceniać i komentować pracę radnych, prezydentów, burmistrzów i marszałków. Jak podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl plebiscyt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od momentu jego powstania. W tej edycji czytelnicy, wybierając swoich liderów samorządowych, oddali 133 tys. głosów (od 1 stycznia 2020 r. do 21 stycznia 2021 r.)

 

Bogate doświadczenie

Adam Struzik pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego od 2001 r. To aktywny samorządowiec, czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Działa dla ludzi, dla Mazowszan. Angażuje się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Jego pracę dostrzegły liczne organizacjeinstytucje branżowesamorządy czy przedsiębiorcy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiada ponad 150 medali i nagród, każdy rok przynosi kolejne wyróżnienia. Warto wymienić chociaż kilka z nich:

  • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznana przez ministra administracji i cyfryzacji za dotychczasowe zasługi i pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego,
  • Złota Odznaka im. Króla Kazimierza Wielkiego przydzielona przez warszawską Konfederację Budownictwa i Nieruchomości,
  • Statuetka „Lider działalności samorządowej 2014” wręczona przez Wołomiński Klub Biznesu,
  • Odznaka Honorowa im. Pamięci Prezydenta Stefana Starzyńskiego nadana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy za wieloletnią działalność na rzecz stolicy,
  • Nagroda ,,Aleksandrii” od prezydenta Siedlec, przyznawana dla wybitnych osobowości, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Jest wyrazem podziękowania za całokształt działalności na rzecz regionu i jego mieszkańców.
  • Medal im. Ludwika Mieczkowskiego – za szczególne zasługi na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego Ostrowi Mazowieckiej.
  • Medal – nagroda im. Grzegorza Palki za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego – przyznawana przez Ligę Krajową.

 

Źródło: www.mazovia.pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś