Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Baner Magazyn: Fundusze Europejskie na Mazowszu -2/2022

 

Przez ostatnie osiemnaście lat polski PKB na głowę mieszkańca wzrósł z 49 do 76 proc. średniej unijnej. Dzięki temu nasz kraj zmniejszył o ponad połowę dystans gospodarczy dzielący nas od krajów Europy Zachodniej, a niektóre z nich już prześcignął! Nasza obecność w Unii to nie tylko przyspieszenie gospodarczego rozwoju regionu, ale także możliwości podróżowania, edukacji czy prowadzenia biznesu w innych krajach UE. W najnowszym numerze podsumowujemy osiemnaście lat województwa mazowieckiego w UE a także prezentujemy projekty, które mają wpływ na rozwój regionu i lokalnych społeczności.

Zapraszamy do lektury!

W numerze 2/2022:

  • 18 lat w Unii Europejskiej – rozmowa z Adamem Struzikiem Marszałkiem Województwa Mazowieckiego o zmianach, jakie zaszły  w regionie w ciągu ostatnich 18 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej.
  • Promocja Funduszy Europejskich to również szansa dla Ciebie – kompendium wiedzy o zasadach informacji i promocji projektów dofinansowanych z FE.
  • Jak fundusze europejskie wspierają rozwój szpitala – jak Mazowiecki Szpital Bródnowski, dzięki projektom dofinansowanym z FE staje się renomowanym ośrodkiem medycznym.
  • Laboratorium w ręku – innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo żywności.
  • Na pomoc naturze – działania na rzecz ochrony bioróżnorodności oraz edukacji ekologicznej.

Publikacja wydawana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępna jest również w wersji elektronicznej na stronie www.funduszenamazowszu.eu.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych