Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Kończą się wakacje i w ostatni weekend sierpnia, w Żyrardowie, odbył się już ostatni MAZOpiknik.  Przed nami teraz czas dożynek i powroty do szkół. Na wszystkich piknikach obecna była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Poprzez zabawę zachęcaliśmy mieszkańców Mazowsza do bliższego poznania Unii Europejskiej, jej wartości i celów. Przygotowaliśmy wielkoformatową grę edukacyjną „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Gracze poprzez zabawę zdobywali wiedzę o krajach członkowskich UE. Poznawali również efekty wdrażania funduszy europejskich. Na każdym MAZOpikniku organizatorzy zapewniali gościom ciekawe atrakcje, takie jak jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami, konkursy z nagrodami i warsztaty. Wszystkie pikniki kończyły się potańcówkami na dechach i silent disco.

Stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Byliśmy w sześciu lokalizacjach i odwiedzali nas mieszkańcy w różnym wieku. Na dzieci czekali animatorzy zachęcając do wspólnej zabawy. Były gry i konkursy, malowanie twarzy, robienie tatuaży. Atrakcją pikników okazała się wata cukrowa i popcorn. Eksperci z MJWPU chętnie dzielili się wiedzą o funduszach europejskich i odpowiadali na wszystkie pytania osób zainteresowanych funduszami europejskimi.

MAZOpikniki były doskonałą okazją do rodzinnego spędzania czasu, a wartością dodaną były atrakcje takie jak miasteczko zdrowia, wirtualne spacery po mazowieckich instytucjach kultury, wspólne ćwiczenia jogi i nauka tańca. Pogoda nie zawsze dopisała ale atmosfera na piknikach była gorąca. Do zobaczenia za rok.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych