Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym Funduszom Europejskim w regionie. Tegoroczna, 11. edycja odbędzie się pod hasłem #eFEktUE i przeprowadzona zostanie wyjątkowo w formule zdalnej. W drugim dniu Forum 9 grudnia, odbędzie się debata pt. „Kultura realna czy wirtualna?”. Rozmowa przedstawicieli teatru, filmu oraz mazowieckich instytucji kultury przybliży nam kierunek zmian, jakie zachodzą w tej branży. Czy sztuka zdalna jest w stanie zastąpić tę realną? Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejski Komitet Regionów.

 

Debata: Kultura realna czy wirtualna?

 

Kultura realna czy wirtualna?

Debatę poprowadzi Sylwia Maksim-Wójcicka Kierownik Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Kultury i Rewitalizacji w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Dyskusja będzie toczyła się w gronie Andrzeja Seweryna Dyrektora Naczelnego Teatru Polskiego, Edyty Markiewicz-Brzozowskiej Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, Magdaleny Ulejczyk Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz eksperta z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Niestety pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie, wpłynęła na to jak spędzamy czas wolny i jak realizujemy nasze pasje. Czy jesteśmy skazani na kulturę w wydaniu online? Podczas debaty zastanowimy się nad tym pytaniem, a także spróbujemy znaleźć odpowiedź czy tracimy na tym jako odbiorcy i twórcy?  Podczas debaty poruszymy również kwestię wsparcia kultury z funduszy europejskich. Bez środków z UE  wiele projektów nie miałoby szansy na realizację. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do wysłuchania dyskusji.

 

Debata już 9 grudnia (czwartek) w godzinach 12.30- 13.20. Serdecznie zachęcamy do jej wysłuchania na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych Forum Rozwoju Mazowsza – Strona główna | Facebook

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś