Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Samorząd Mazowsza zaprasza producentów materiałów, środków i wyrobów medycznych do składania ofert do urzędu marszałkowskiego.

– Staramy się doposażać mazowieckie szpitale, ale coraz trudniej zdobyć potrzebne środki ochrony. Szukamy więc przedsiębiorców, którzy będą w stanie produkować oraz dostarczyć taki sprzęt i środki. Zachęcamy do kontaktu w szczególności polskich przedsiębiorców – mówi marszałek Adam Struzik.

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 władze regionu przeznaczyły 10,5 mln zł z rezerwy kryzysowej na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony osobistej. Uruchomiony został także projekt unijny na 150 mln zł, również na doposażenie mazowieckich placówek. Fundusze europejskie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Czasu jest coraz mniej, a potrzeby placówek coraz większe.

 

­– To jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich – szpitali, pacjentów, mieszkańców, ale także przedsiębiorców. Dlatego tak ważne jest realizowanie działań, które choć w jakimś stopniu wpłyną na aktywizację małych producentów czy dostawców. Kombinezony, gogle, fartuchy, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji to dziś najbardziej potrzebne, a zarazem najbardziej poszukiwane na rynku środki ochrony osobistej. Zakażeń jest coraz więcej, coraz więcej osób objętych jest kwarantanną bądź oczekuje na wykonanie testu, a dostępne w szpitalach środki kurczą się w zatrważającym tempie. Stąd decyzja o przeznaczeniu pieniędzy z naszego budżetu na zakup niezbędnego wyposażenia i zaproszeniu przedsiębiorców do składania swoich ofert – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Samorządowi województwa udało się już zakupić ponad 50 respiratorów, ponad 40 zamgławiaczy do karetek, 11 oczyszczaczy powietrza i 12 ssaków medycznych, a także komory izolacyjne czy przyłóżkowe aparaty RTG, ale także 42 tys. masek ochronnych, blisko 9 tys. kombinezonów ochronnych, 1,9 tys. okularów ochronnych.

 

Aby kontynuować zakupy, od dziś samorząd województwa zachęca także w szczególności polskich przedsiębiorców do składania ofert na dostawę materiałów, środków i wyrobów medycznych związanych z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

– Niestety, braki w hurtowniach są coraz większe. Dlatego apeluję do wszystkich przedsiębiorców produkujących tego typu środki albo będących w stanie taką produkcję prowadzić, o złożenie do nas oferty. Czasu jest coraz mniej. Jeśli chcemy zahamować rozprzestrzenianie się wirusa i zapewnić ochronę tym, którzy codziennie są na pierwszej linii pomocy, musimy działać wspólnie – apeluje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące:

 1. środki ochrony indywidualnej, w tym w szczególności:
  1. rękawiczki jednorazowe z przedłużonym mankietem,
  2. rękawiczki jednorazowe,
  3. półmaski twarzowe (FFP3-N99),
  4. fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, z plecami,
  5. fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, bez pleców,
  6. kombinezony ochronne kat. III – białe – wodoodporne, z długimi rękawami i kapturem, z zespolonymi nogawkami i ochraniaczami na obuwie, czepki,
  7. gogle (z wentylatorami zapobiegającymi parowaniu; dopasowane do kształtu twarzy
   i kompatybilne z półmaską twarzową),
  8. przyłbice,
  9. inne środki ochrony indywidualnej nie wymienione powyżej;
 2. środki do dezynfekcji (dla ludzi);
 3. środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, powierzchni oraz pomieszczeń;
 4. urządzenia do dezynfekcji;
 5. odczynniki oraz materiały medyczne;
 6. pościel jednorazową, jednorazowe rękawy do aparatów do mierzenia ciśnienia, itp.
 7. wyroby medyczne i diagnostyczne (tj. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wymazówki, itp.).

 

Oferty należy składać na załączonym formularzu_oferty na adres e mail: covid19_oferty@mazovia.pl.

 

Źródło: mazovia.pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś