Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Reprezentujesz organizację medialną, agencję informacyjną, uczelnię, ośrodek badań naukowych czy na przykład stowarzyszenie o znaczeniu europejskim? Komisja Europejska zaprasza do ubiegania się o dotacje na prowadzenie działań informacyjnych dotyczących pomocy z Unii Europejskiej! Zapraszamy do składania wniosków w konkursie pt. Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Wnioski przyjmowane są do 12 stycznia. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin opublikowane są na stronie ec.europa.eu.

Od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej otrzymaliśmy już ponad 129 mld euro na inwestycje, które przyspieszyły rozwój naszego kraju. I co ważne, są to środki po odliczeniu wpłat z tytułu członkostwa. Dziś trudno wyobrazić sobie w jakim miejscu bylibyśmy bez unijnego wsparcia zainwestowanego w gospodarkę, drogi, koleje, transport miejski, szpitale, szkoły, uczelnie, kulturę, turystykę, ochronę środowiska, gospodarkę odpadami, sieci wodno-kanalizacyjne, ale też działania społeczno-edukacyjne, rozwój rynku pracy i wiele innych obszarów.

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków o dotacje na promocję Funduszy Europejskich

W celu zwiększenia świadomości mieszkańców z efektów funduszy europejskich Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków o dotacje na tworzenie i rozpowszechnianie treści związanych z polityką spójności UE, w tym również Funduszem na rzecz Sprawiedliwej Transformacji i planem odbudowy dla Europy. Chodzi między innymi o:

 • promowanie i ułatwianie zrozumienia roli funduszy europejskich w naszym życiu,
 • zwiększenie wiedzy na temat dofinansowanych projektów,
 • zachęcanie do dialogu o funduszach europejskich i roli Unii Europejskiej.

Na działania informacyjne można pozyskać nawet 300 tys. euro. Pula środków w konkursie wynosi 5 mln euro.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O granty na prowadzenie działań informacyjnych mogą starać się:

 • organizacje medialne, agencje informacyjne (np. telewizja, radio, prasa, media internetowe),
 • organizacje non-profit,
 • uczelnie i instytucje edukacyjne,
 • ośrodki badań naukowych i ośrodki analityczne,
 • stowarzyszenia o znaczeniu europejskim,
 • podmioty prywatne,
 • organy publiczne działające na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, które nie są zaangażowane w realizację polityki spójności.

W jaki sposób złożyć wniosek o dotację na prowadzenie działań informacyjnych?

Wnioski przyjmowane są do 12 stycznia 2021 roku. Następnie zostaną poddane ocenie, a wyniki konkursu Komisja Europejska ogłosi w maju. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/newsroom/funding-opportunities/calls-for-proposal/

Zapraszamy do udziału!

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś