Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Szkoły podstawowe z terenu całej Polski mogą startować w konkursie „uDOSTĘPniacze”, którego organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz firma PRownia – Sztuka Relacji. Celem konkursu jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się, czy percepcji np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami.

KTÓRE SZKOŁY MOGĄ SIĘ ZGŁOSIĆ? Szkoły podstawowe z całej Polski, w tym także szkoły integracyjne bądź specjalne

KTÓRE KLASY MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ? Klasy IV-VII (uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczają do klas IV-VII)

KTO MOŻE ZGŁOSIĆ SZKOŁĘ? Dyrekcja, nauczyciel, pedagog szkolny

JAKI JEST TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ? 9.05.2019 r. – 18.06.2019 r.

WAŻNE: decyduje kolejność zgłoszeń!

uDOSTĘPniacze to nie tylko Konkurs dla uczniów. To także szereg elementów towarzyszących:

  • Lekcje dla uczniów – każdy zgłoszony nauczyciel ze szkoły zakwalifikowanej do Konkursu otrzyma atrakcyjne materiały dydaktyczne oraz scenariusz zajęć pozwalający przeprowadzić swoim uczniom (dla grupy min. 20 uczniów) 45-minutową lekcję o dostępności. Wśród materiałów znajdzie się min. film animowany.
  • Szkolenie – specjalne szkolenie e-learningowe skierowane do nauczycieli zgłoszonych do prowadzenia lekcji dzięki któremu zostaną wprowadzeni w temat dostępności oraz otrzymają certyfikat z tego zakresu.
  • Nagrody – uDOSTĘPniacze to Konkurs, w którym każdy wygrywa! Nagrodami w Konkursie są: nagrody rzeczowe dla uczniów i nauczycieli, upominki, a także warsztaty. Laureaci Konkursu (3 zwycięskie zespoły) wezmą udział w gali finałowej, która odbędzie się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie w październiku 2019 r., a także w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji znajduje się w zakładce Nagrody.
  • Warsztaty – każda szkoła, która weźmie udział w konkursie otrzyma od 3 do 6 warsztatów z dostępności dla uczniów. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy delegowani przez Organizatorów Konkursu.

 

Zasady konkursu

Każda szkoła biorąca udział w Konkursie zgłasza maksymalnie 10-osobowy zespół uczniów wraz z opiekunem, który zgłosi pracę konkursową. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobu ich usunięcia. Praca może mieć dowolną formę: plastyczną, zdjęciową lub filmową. Więcej informacji znajduje się w zakładce: Prace Konkursowe.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można dokonać uzupełniając formularz dostępny w zakładce Zgłoś Szkołę. Zgłoszenia można dokonać w terminie od 9.05.2019 r. do 18.06.2019 r. Decydująca jest poprawność i kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin znajduje się na stronie:  http://udostepniacze.miir.gov.pl/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś