Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jutro, 20 września w siedzibie Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie o godz. 10.00 odbędzie się konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich tym razem w subregionie warszawskim wschodnim. Już 19 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej, dzięki czemu mogliśmy zrealizować setki inwestycji w każdym subregionie. Zmieniła się jakość życia mieszkańców w obszarze m.in. transportu, edukacji, zdrowia, ekologii, a także dostępności. Przed mazowieckimi beneficjentami są teraz kolejne możliwości i to właśnie będzie temat przewodni konferencji, której organizatorem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Grafika przedstawia napis Cykl Konferencji Regionalnych Wołomin 20 września 2023

 

Rozwój subregionu warszawskiego wschodniego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali 530 projektów. W lokalny rozwój zaangażowali się zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy. Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np.

  • termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej i OSP w Boruczy gmina Strachówka;
  • rozwój zintegrowanej sieci dróg rowerowych na terenie gmin: Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Nieporęt;
  • Budowa parkingu ”Parkuj i Jedź” w Tłuszczu.

 

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka przy ul. Orwida 20 w Wołominie w godzinach 10.00-13.30. Podczas wydarzenia, Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Monika Tchórznicka przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Kto skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu warszawskiego wschodniego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

 

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś