Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już w najbliższy piątek 6 października w Urzędzie Miasta Płocka o godz. 10.00 odbędzie się ostatnia już konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie płockim. Jakie zmiany zaszły w regionie i czy mieszkańcy doceniają swoich włodarzy za pozyskanie milionów z Unii Europejskiej? Czy w obecnej perspektywie będzie kontynuacja działań zmierzających do jeszcze większego rozwoju miast, powiatów i gmin? To okaże się już wkrótce, bo przed nami jesień z nowymi naborami wniosków w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online. Zapraszamy do udziału.

 

Grafika przedstawia napis Cykl Konferencji Regionalnych Płock 6 października 2023

 

Rozwój subregionu płockiego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność płockich beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali blisko 290 projektów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy bardzo aktywnie sięgali po środki europejskie. Lokalny rozwój jest dla wszystkich priorytetem, a efekty zrealizowanych inwestycji widzimy na każdym kroku. Do regionu trafiło ponad 488,3 mln zł.

Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np. gmina i miasto Płock zrealizowało projekt dotyczący rewitalizacji terenów nadwiślańskich będących częścią Starego Miasta Płocka. Udało się stworzyć zupełnie nową przestrzeń nabrzeża i zbudować promenadę wiślaną wraz z falochronami. Miejsce stało się atrakcją turystyczną i wizytówką miasta. Wiele projektów dotyczyło bezpieczeństwa, jak np. zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem dla OSP w Gąbinie, a także dostępności do kultury dzięki modernizacji zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Realne działania Unii Europejskiej to efekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

 

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Urzędzie Miasta Płocka przy pl. Stary Rynek 1 w godzinach 10.00-13.30. Podczas wydarzenia, Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych już ogłosiła pierwsze nabory wniosków. Po latach możliwe było ubieganie się o dofinansowanie gospodarki wodno-ściekowej, ze wsparcia skorzystają także Ochotnicze Straże Pożarne, ponownie placówki oświatowe, osoby bezrobotne czy podmioty ekonomii społecznej.

 

Kto jeszcze skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu płockiego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

 

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś