Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już jutro, 22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach o godz. 10.00 odbędzie się konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie radomskim. Na przestrzeni 19 lat członkostwa Polski w UE na Mazowszu zaszły ogromne zmiany, dzięki którym podniósł się komfort życia jego mieszkańców. Poprawiły się warunki komunikacyjne, przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, a Mazowszanie zyskali lepszy dostęp do usług medycznych, edukacyjnych oraz społecznych. Teraz przed nami kolejne możliwości dla rozwoju regionu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Na grafice znajduje się napis: Cykl Konferencji Regionalnych Pionki 22 września 2023, poniżej zamieszczone są linki do strony internetowej funduszeeuropejskiedlamazowsza.eu oraz profili na facebooku oraz yt. Obok znajduje się zdjęcie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach.

 

 

Rozwój subregionu radomskiego dzięki Funduszom Europejskim

W subregionie radomskim w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowano ponad 476 projektów. Dzięki funduszom europejskim możliwe było przeprowadzenie takich inwestycji, jak m.in.:

  • Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej w Radomiu;
  • Renowacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach;
  • Zakup sprzętu medycznego z zakresu onkologii i kardiologii w ramach doposażenia Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu;
  • Rozbudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.

Na konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko efekty wsparcia Funduszy Europejskich, ale także nowe możliwości w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

 

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 w godzinach 10.00-13.15. Podczas konferencji wystąpi Pani Monika Tchórznicka, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z założeniami nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz prezentacją wybranych projektów zrealizowanych w subregionie radomskim. Podczas wydarzenia dowiemy się, jakie kluczowe inwestycje powstały w regionie dzięki wsparciu funduszy europejskich, kto może otrzymać dofinansowanie w ramach FEM 2021-2027, a także jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału.

 

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu, oraz w social mediach:

https://www.facebook.com/MJWPU

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś