Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już dzisiaj 18 września w Parku Nauki Torus w Ciechanowie o godz. 10.00 odbędzie się kolejna konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie ciechanowskim. Jakie zmiany zaszły w regionie i czy mieszkańcy doceniają swoich włodarzy za pozyskanie milionów z Unii Europejskiej? Czy w obecnej perspektywie będzie kontynuacja działań zmierzających do jeszcze większego rozwoju miast, powiatów i gmin? To okaże się już wkrótce, bo przed nami jesień pełna nowych naborów wniosków w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online. Zapraszamy do udziału.

 

Grafika przedstawia napis Cykl Konferencji Regionalnych Ciechanów 18 września 2023

 

Rozwój subregionu ciechanowskiego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność ciechanowskich beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali ponad 340 projektów. W lokalny rozwój zaangażowali się zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy. Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np. gmina i miasto Płońsk zrealizowało projekt wpisujący się w najważniejszy kierunek polityki unijnej, jakim jest Zielony Ład i Zielona Europa. Kwotą dofinansowania to ponad 50 mln zł i dzięki tej inwestycji mieszkańcy korzystają z obwodnicy zachodniej miasta, jeżdżą po ścieżkach rowerowych, zostawiają samochody na trzech wybudowanych parkingach „Parkuj i Jedź”, korzystają również z autobusów miejskich. Realne działania Unii Europejskiej to efekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

 

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Parku Nauki Torus przy ul. Płockiej 34 w godzinach 10.00-13.30. Park jest laureatem konkursu „Cuda Polski 2023”, organizowanego przez redakcję National Geographic. Podczas wydarzenia, Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Monika Tchórznicka przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Kto skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu ciechanowskiego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

Debata – Co słychać w regionie?

O znaczeniu funduszy europejskich w regionalnym rozwoju dyskutować będą m.in. wójt gminy Załuski, zastępca prezydenta miasta Ciechanów, przedstawiciel Państwowej Uczelni Zawodowej im. I Mościckiego w Ciechanowie, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie, a także zastępca dyrektora MJWPU.

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś