Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

17 listopada odbędzie się kolejna konferencja regionalna poświęcona efektom funduszy europejskich. W Opinogórze Górnej wystąpią beneficjenci z regionu ciechanowskiego i przedstawią zrealizowane inwestycje dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Ile środków popłynęło do lokalnych samorządów, przedsiębiorców, placówek medycznych czy instytucji kultury? Jak zmieniło się życie mieszkańców, jakie inwestycje okazały się kluczowe? O tym wszystkim powiedzą zaproszeni goście. Natomiast Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych podsumuje 18 lat w UE oraz przybliży założenia nowej perspektywy. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Grafika przedstawia napis: Cykl Konferencji Regionalnych Ciechanów 17 listopada 2022. Na niebieskim tle zaznaczone są punkty z nazwami miast i datami wszystkich konferencji na Mazowszu.

 

Rozwój subregionu ciechanowskiego dzięki Funduszom Europejskim

Konferencja regionalna odbędzie się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Miejsce magiczne i piękne, zmieniało się przez lata dzięki środkom z Unii Europejskiej. Dofinansowanie pomogło m.in. utworzyć Międzynarodowy Ośrodek Edukacji i Dziedzictwa Kulturowego. Zabytkowy park w zespole pałacowo-parkowym Muzeum Romantyzmu odzyskał dawny blask, a także powstał nowy Zespół Gospodarczo-Folwarczny z Wozownią i Ptaszarnią – „Folwark”. Kolejnym etapem zmian była budowa Oranżerii z funkcją konferencyjno – kulturalną. Środki europejskie pomogły też w rozwoju oferty kulturalnej Muzeum, a także produktu turystycznego „Mazowiecki Ośrodek Romantyzmu Polskiego”. Dodatkowo, Muzeum stworzyło nową aranżację ekspozycji w Oranżerii, a także zainwestowało w renowację krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze.

 

W konferencji udział weźmie Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. O swoich inwestycjach, efektach i planach na kolejną perspektywę opowiedzą m.in. Krzysztof Kosiński prezydent miasta Ciechanowa, a także przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz wspierania aktywności seniorów, Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie czy Muzeum Romantyzmu.

 

Transmisja online

 

 

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook i kanale https://www.youtube.com/user/MJWPUTUBE.

 

18 lat w Unii Europejskiej

Konferencja będzie doskonałą okazją do przybliżenia nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. W jakich obszarach beneficjenci będą mogli realizować swoje inwestycje i co jeszcze wydarzy się na Mazowszu?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś