Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

MAZOpiknik przy Zamku Biskupów Krakowskich w Iłży rozpocznie się od godz. 11:00. Zapraszamy  do strefy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, w której będzie się działo. Miłośnicy gier planszowych będą mieli niepowtarzalną okazję do zagranie w grę „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Gra jest kopalnią wiedzy o Unii Europejskiej, jest krajach członkowskich, kulturze i zabytkach. Zapraszamy również na piknik najmłodszych mieszkańców regionu radomskiego. Przygotowaliśmy ciekawe zabawy, animacje, malowanie twarzy, popcorn i słodką niespodziankę.

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. W tle widać deskę ze zdrowymi  przekąskami oraz obok widać grę planszową.

 

Weekend w regionie radomskim

Piknik w Iłży będzie doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Miejsce też jest ciekawe i godne bliższego poznania. Na wszystkich gości będą czekały takie atrakcje jak: warsztaty, konkursy, gry wielkoformatowe, zaplatanie warkoczyków, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych oraz muzyka na żywo. Dla chętnych nauka tańca i zajęcia jogi.

 

Fundusze Europejskie na pikniku

Stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych będzie przestrzenią do poznania, jak działają fundusze europejskie na Mazowszu i przekonania się, że  fundusze to same korzyści dla mieszkańców. Fundusze europejskie zmieniły Mazowsze, podnoszę komfort życia i wspierają nas w każdym obszarze. Nasi eksperci będą informować o możliwościach dofinansowania w kolejnej perspektywie finansowej „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”. Najmłodsi natomiast skorzystają z  ciekawych konkursów z nagrodami, z animacji, malowania twarzy oraz tatuaży. Będzie też wata cukrowa i popcorn.

 

Na pikniku obecne będzie Miasteczko Zdrowia, które zaprasza do konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru, cholesterolu, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, badania skóry głowy, a także do nauki pierwszej pomocy.

Tradycyjnie impreza zakończy się międzypokoleniową potańcówką na dechach, a zaraz po niej zapraszamy na silent disco.

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

30 lipca 2022r. – Iłża – przy Zamku Biskupów Krakowskich

6 sierpnia 2022r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego

27 sierpnia 2022r. – Żyrardów na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś