Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rynek rosyjski, niemiecki, amerykański, a nawet chiński to tylko niektóre kierunki ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego wsparcie uzyska kolejne 59 projektów z listy rankingowej w ramach konkursu na umiędzynarodowienie biznesu. Oznacza to, że w sumie ponad 45 mln zł trafi do 168 mikro, małych i średnich firm.

Coraz częściej decyzję o wejściu z ofertą na rynek zagraniczny podejmują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wsparcie w tym zakresie stanowią fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Środki można przeznaczyć na udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych, misjach gospodarczych, czy wizytach studyjnych. W zależności od potrzeb dofinansowanie obejmie również opracowanie strategii umiędzynarodowienia działalności, bez czego trudno myśleć o sukcesie biznesowym. W tym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o zwiększeniu alokacji na konkurs dotyczący internacjonalizacji, w ramach którego przedsiębiorcy złożyli aż 265 wniosków o prawie 72 mln zł.

W sumie ponad 45 mln zł trafi do 168 mikro, małych i średnich firm. Pierwotnie dofinansowanie uzyskało 109 projektów, a dodatkowa pula środków pozwoli na wsparcie kolejnych 59. Dofinansowanie w wysokości od 62 tys. do nawet 400 tys. zł przedsiębiorcy przeznaczą na udział w targach i misjach gospodarczych na przykład w Belgii, Wielkiej Brytanii, Chinach, czy Kanadzie – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze unijne pozwolą na zwiększenie dotarcia z produktami i usługami zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych przez firmy z wielu branż, m.in. poligraficznej, produkcyjnej, informatycznej czy kosmetycznej.  W sumie w ramach 168 projektów biznesowych planowane jest nawiązanie ponad 3 tys. zagranicznych kontraktów handlowych. Oznacza to możliwość zwiększenia zysków przedsiębiorstw oraz pozyskania unikalnej wiedzy i doświadczeń od kontrahentów zagranicznych. Firmy mają czas na realizację projektów do końca 2018 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowaną listą rankingową projektów dofinansowanych w ramach konkursu
z Działania 3.2 Internacjonalizacja MŚP Poddziałania 3.2.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw – typ projektów „Internacjonalizacja przedsiębiorstw poprzez wzrost eksportu towarów i usług”

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś