Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rynek rosyjski, niemiecki, amerykański, a nawet chiński to tylko niektóre kierunki ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego wsparcie uzyska kolejne 59 projektów z listy rankingowej w ramach konkursu na umiędzynarodowienie biznesu. Oznacza to, że w sumie ponad 45 mln zł trafi do 168 mikro, małych i średnich firm.

Coraz częściej decyzję o wejściu z ofertą na rynek zagraniczny podejmują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wsparcie w tym zakresie stanowią fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Środki można przeznaczyć na udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych, misjach gospodarczych, czy wizytach studyjnych. W zależności od potrzeb dofinansowanie obejmie również opracowanie strategii umiędzynarodowienia działalności, bez czego trudno myśleć o sukcesie biznesowym. W tym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o zwiększeniu alokacji na konkurs dotyczący internacjonalizacji, w ramach którego przedsiębiorcy złożyli aż 265 wniosków o prawie 72 mln zł.

W sumie ponad 45 mln zł trafi do 168 mikro, małych i średnich firm. Pierwotnie dofinansowanie uzyskało 109 projektów, a dodatkowa pula środków pozwoli na wsparcie kolejnych 59. Dofinansowanie w wysokości od 62 tys. do nawet 400 tys. zł przedsiębiorcy przeznaczą na udział w targach i misjach gospodarczych na przykład w Belgii, Wielkiej Brytanii, Chinach, czy Kanadzie – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze unijne pozwolą na zwiększenie dotarcia z produktami i usługami zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych przez firmy z wielu branż, m.in. poligraficznej, produkcyjnej, informatycznej czy kosmetycznej.  W sumie w ramach 168 projektów biznesowych planowane jest nawiązanie ponad 3 tys. zagranicznych kontraktów handlowych. Oznacza to możliwość zwiększenia zysków przedsiębiorstw oraz pozyskania unikalnej wiedzy i doświadczeń od kontrahentów zagranicznych. Firmy mają czas na realizację projektów do końca 2018 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowaną listą rankingową projektów dofinansowanych w ramach konkursu
z Działania 3.2 Internacjonalizacja MŚP Poddziałania 3.2.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw – typ projektów „Internacjonalizacja przedsiębiorstw poprzez wzrost eksportu towarów i usług”

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych